leczenie zaburzeń snu

Sen jest bardzo ważnym elementem w życiu każdego człowieka. To właśnie wtedy organizm odpoczywa, mózg się relaksuje, a mięśnie rozluźniają. Niestety z wielu powodów nasz sen może być zaburzony. Jeśli przyczyną nie jest zły stan zdrowia, warto poszukać źródła problemu gdzie indziej. Istotnym krokiem na drodze do wyzdrowienia może okazać się wizyta u psychiatry.

Jakie wyróżniamy zaburzenia snu?

Zanim powiemy sobie więcej na temat leczenia, omówmy najpierw rodzaje występujących zaburzeń snu. Wiele osób kojarzy je tylko z bezsennością. Jednak nadmierna senność, koszmary, lęki nocne czy narkolepsja to równie problematyczne zaburzenia. Mogą nie tylko powodować niewyspanie, ale też przyczynić się do obniżenia samopoczucia, zaburzeń odżywiania, pogorszenia koncentracji i produktywności, wybuchów agresji oraz wahań nastroju. Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy? Bardzo często zaburzenia snu mają osoby pogrążone w depresji, będące w żałobie, zestresowane, lub te, które przeżyły traumę. Z tego względu, aby wyleczyć zaburzenia może być konieczna wizyta u lekarza psychiatry.

Lekarz psychiatra w Warszawie – dr Andrzej Wakarow i jego metody

Lekarz psychiatra to osoba, która jest w stanie pomóc pacjentom w przypadku zaburzeń snu i nie tylko. Przyjmuje w szpitalach i poradniach psychiatrycznych. Jeśli chcesz znaleźć odpowiedniego specjalistę, musisz wpisać w wyszukiwarkę jedną z popularnych fraz, takich jak ,,lekarz psychiatra Warszawa”. W odpowiedzi otrzymasz listę poradni, które znajdują się w stolicy i jej okolicach. Jedną z nich będzie Instytut Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Osobowości INZPiRO. Przyjmuje tam lekarz psychiatra dr Andrzej Wakarow, który specjalizuje się zaburzeniach snu oraz zaburzeniach lękowych i depresyjnych. Dowiesz się o nim więcej, wchodząc na stronę https://psychiatrzy.pl/lekarze-psychiatrzy/. Dr Andrzej Wakarow prowadzi konsultacje, podczas których pomaga określić przyczynę występujących zaburzeń. Stawia diagnozę, a następnie decyduje o dalszym leczeniu. Pacjenci chętnie korzystają z jego wsparcia z uwagi na imponujące doświadczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here