Konturowanie zębów

Czasem niewielka zmiana może zdziałać bardzo wiele, jeśli chodzi o naszą walkę z kompleksami, jednak nie zawsze mamy odwagę, aby zdecydować się na podjęcie kroków w tym kierunku. Zwłaszcza, jeśli nasza droga do poprawy mankamentów urody wiedzie przez gabinet dentystyczny. Każdy z nas chce bowiem cieszyć się pięknym uśmiechem i równymi zębami, ale obawiamy się bolesnych oraz inwazyjnych zabiegów. Warto jednak pamiętać, że jeżeli niedoskonałości, które nam doskwierają nie są na tyle znaczące, aby ząb wymienić na protezę czy implant, nie musimy martwić się skomplikowanymi operacjami. Wystarczy, że zdecydujemy się na konturowanie zębów i pozwolimy stomatologowi delikatnie przemodelować ich kształt. Jak to się odbywa? Jakie są efekty? Poniżej kilka informacji.

Konturowanie zębów – metody korygowania

Wyróżniamy trzy podstawowe metody korygowania, dzięki którym możemy osiągnąć bardzo dobre rezultaty w kwestii estetyki naszego uśmiechu. Konturing polega na szlifowaniu zęba przy pomocy diamentowych wierteł, aż do uzyskania pożądanego kształtu. Następnie odbywa się wygładzanie i polerowanie oszlifowanej powierzchni. Inną metodą jest bonding, czyli zabieg konturowania zęba przy użyciu kompozytu w kolorze naszego szkliwa. Trzecim sposobem na uzyskanie pięknych i równych zębów jest zdecydowanie się na licówki. Są to cienkie nakładki np. porcelanowe, które po zeszlifowaniu warstwy szkliwa, mocowane są do przedniej części zęba. Ich kształt po konsultacji z pacjentem jest projektowany przez stomatologa.

Konturowanie zębów – efekty zabiegu

Po ostatniej wizycie w klinice stomatologicznej, nie musimy wcale czekać na efekty, gdyż te są natychmiastowe. Jak będą wyglądać nasze zęby po konturowaniu? To zależy od tego, co ustaliliśmy z dentystą. Możemy liczyć na to, że będą równe, wydłużyć je lub zmniejszyć. Z tego typu usług korzystają także osoby, których kompleksem jest diastema. Tutaj https://perfektsmile.pl/stomatologia-estetyczna/ znajdziemy klinikę, w której można liczyć na kompleksowe wykonanie usług związanych ze stomatologią estetyczną. Także konturowanie zębów znajduje się w ofercie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here