Wpływ Yerba Mate na odchudzanie.

Znana z cudownych właściwości prozdrowotnych oraz odchudzających – pochodząca z ameryki łacińskiej Yerba Mate czyli suszone liście ostrokrzewu paragwajskiego w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność oraz rzesze wiernych fanów na całym świecie. Słynna yerba mate na odchudzanie to coraz częściej stosowany specyfik zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn oraz ludzi starszych. Działa ona delikatnie przeczyszczająco oraz moczopędnie. Dzięki swoim właściwościom przeczyszczającym yerba mate na odchudzanie pomaga – pozwalając pozbyć się zalegających w jelitach,, niestrawionych resztek pokarmowych oraz złogów w postaci niebezpiecznych kamieni kałowych. Ponadto yerba mate na odchudzanie działa także za sprawą swoich właściwości moczopędnych. Bardzo często nadmiar kilogramów może być także spowodowany nadmiarem płynów zalegających w naszych tkankach. Nadmiar wody w organizmie niejednokrotnie objawia się również w postaci bolesnych oraz trudnych do zlikwidowania obrzęków, a także wodnej odmiany cellulity – który jest prawdziwą zmorą naszych czasów. Wyglądem przypomina od pofałdowaną i pełną grudek skórę pomarańczy o nierównej powierzchni i bardzo często ,,zdobi” nasze uda, pośladki a nawet ramiona brzuch oraz łydki. Dzięki stosowaniu yerba mate na odchudzanie możemy także skutecznie zmniejszyć problem oraz defekt kosmetyczny w postaci cellulitu, z którym w mniejszym lub też większym stopniu walczy każda z nas.
Pijąc yerba mate regularnie będziemy w stanie o wiele szybciej oraz efektywniej usunąć nadmiar nagromadzonej w tkankach wody i innych płynów i wydalić ją wraz z procesami przemiany materii zachodzącymi w naszym organizmie. Yerba Mate na odchudzanie i nie tylko, bowiem oprócz cennych właściwości odchudzających yerba mate pomaga nam walczyć także z wieloma chorobami oraz schorzeniami o różnym podłożu. To także bardzo skuteczny napój pobudzający, który jednocześnie nie zaburza prawidłowego snu i nie powoduje rozdrażnienia tak jak często dzieje się w przypadku wypijania dużych dawek mocnej, czarnej kawy. Ponadto yerba mate nie wypłukuje tak jak kawa i zwykła herbata z naszego organizmu cennych pierwiastków i witamin oraz minerałów takich jak magnez, cynk i potas oraz sód.
Można więc powiedzieć, że picie yerba mate to zdrowsza alternatywa dla mocnej kawy i herbaty. Ponadto yerba mate nie podnosi ciśnienia tętniczego krwi tak jak kawa – mało tego zaobserwowano, że w wielu przypadkach picie yerba mate przyczynia się do jego obniżania oraz wspomaga zachowanie prawidłowego jego poziomu.. Ponadto yerba mate usprawnia krążenie krwi oraz obniża poziom złego cholesterolu we krwi. Przyczynia się także do szybszego tempa przemiany materii oraz podkręcenia metabolizmu do o wiele lepszej i szybszej pracy. Yerba mate to także bogactwo przeciwutleniaczy, znanych powszechnie pod nazwą antyoksydantów. Pomagają one bardzo skutecznie walczyć oraz usuwać z organizmu wolne rodniki , które w głównej mierze odpowiedzialne są za procesy starzenia się organizmu. Ponadto są one doskonałą profilaktyką przeciwnowotworową. Yerba mate jest bardzo wydajna bowiem jedną porcję suszu możemy ponownie zalewać wodą w odpowiedniej temperaturze nawet do ośmiu razy w ciągu dnia – przy czym w ten sposób przygotowany napar nie traci swoich cennych właściwości odmładzających, odchudzających oraz zdrowotnych – a wręcz zyskuje na wartości.
Yerba mate możemy popijać ze specjalnego owocu – tykwy lub też z naczynia ceramicznego za pomocą specjalnej rurki z sitkiem nazywanej bombillą. Dzięki temu że bombilla posiada specjalne sitko możemy mieć pewność, ze wszelkie liście oraz elementy suszu pozostaną w naczyniu – a my będziemy mogli delektować się czystym napojem. Aby przygotować wartościowy napój należy w naczyniu bądź specjalnej tykwie umieścić specjalną rurkę do picie yerba mate – czyli bombillę, a następnie nasypać około jednej trzeciej bądź dwóch trzecich naczynia suszu – w zależności od tego jak mocny napój pragniemy uzyskać. Następnie susz należy zalać przestudzoną do około osiemdziesięciu stopni przegotowaną wodą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here