Ćwicz i chudnij!

W dzisiejszym świecie, gdzie nie spojrzymy Otaczają nas billboardy ze wspaniale wyglądającymi osobami. Przeglądamy stronę internetową, reklamy, które nam się wyświetlają, moją powiązanie z odchudzaniem. Każdy nas chce być atrakcyjny, pewny siebie. W jaki sposób można być pewnym siebie, kiedy mamy dużą nadwagę. Już w czasach starożytnych, greccy bądź rzymscy żołnierze ćwiczyli, aby utrzymać formę i być gotowym zawsze do walki. W tamtych czasach powstała pierwsza zawodowa armia, co prawda byli to najemnicy. Badania wykazują, że na terenie Polski, problemy z nadwagą ma ponad 15% obywateli. Większość ludzi dotkniętych tą chorobą, chcę jej się pozbyć, lecz nie wiedzą jak się za to zabrać.

Jakie ćwiczenia na odchudzanie?

Zanim zapiszemy się na siłownię, powinniśmy określić sobie jasny cel, jaki chcemy osiągnąć. Cel jest bardzo ważny, ponieważ w chwili zwątpienia możemy sobie o nim przypomnieć i nie przestać ćwiczyć. Istnieją dwie drogi, aby osiągnąć idealną sylwetkę. Pierwsza z nich to kalistenika, czyli ćwiczenia z ciężarem własnego ciała, Druga zaś to siłownia, czyli ćwiczenia z maszynami. Zarówno jedno, jak i drugie podejście do odchudzania, ma swoje wady i zalety. Ma również cechy wspólne, jedna z nich to możliwość wyrzeźbienia fajnej sylwetki, oraz zrzucanie zbędnych kilogramów.

Czym jest kalistenika?

Kalistenika tak jak wcześniej wspomniałem, jest to trening z ciężarem własnego ciała. Możemy go wykonywać zarówno w domu, jak i na dworze, w każdym miejscu na Ziemi. Nie potrzebujemy do tego sztucznych bieżni i maszyn. Wszyscy wielcy sportowcy wzorują się na Dawida, Michała Anioła, lecz zapominają oni, że Grecji nie posiadali siłowni, więc aby uzyskać taką sylwetkę, nie potrzebujemy siłowni również teraz. Pierwszą zaletą kalisteniki jest to, że jest darmowa. Oczywiście musimy kupić sobie podstawowe przyrządy jak drążek paraletki bądź gumy do ćwiczeń. Nie może to się równać z opłatą, którą musimy płacić za każdy miesiąc ćwiczeń na siłowni, nawet jeśli nas tam nie ma.

Jakie zalety ma ćwiczenie na siłowni?

Pierwszym bardzo wielkim plusem ćwiczenia na siłowni, jest praktycznie dostępna przez cały czas pomoc eksperta. Możemy tam dowiedzieć się jak wykonywać dane ćwiczenie, Na co najbardziej zwracać uwagę. Bo jak wiemy technika, jest bardzo ważna, jej brak może spowodować bardzo wielkie kontuzje, które mogę zakończyć naszą przygodę z ćwiczeniami i odchudzanie. Siłownia jest również bardzo dobrym miejscem, aby cały czas progresować. Jeśli dany ciężar nie sprawia już nam problemów, po prostu dokładamy kolejny bloczek. W świecie kalisteniki nie ma takiej możliwości, jeśli jakieś ćwiczenie jest dla nas już za łatwe, musimy wymyślić nową trudniejszą wersję.

Jakie ćwiczenia na odchudzanie?

Zarówno na siłowni, jak i podczas treningu z ciężarem własnego ciała, bardzo ważny jest trening wydolnościowy, czyli tak zwany trening cardio. Ten typ treningu ma za zadanie poprawić kondycję naszego ciała, nauczyć nasze ciało ciągłego wysiłku. Podczas treningu wydolnościowego spalamy najwięcej kalorii, a co za tym idzie tracimy najwięcej kilogramów, podczas jego wykonywania. Teraz Podam kilka ćwiczeń, które możemy wykonywać zarówno na siłowni, jak i domu.

Pierwszym ćwiczeniem będzie Skakanka. Każdy z nas Przynajmniej raz w życiu trzyma w rękach skakankę. Obecnie na rynku Istnieje kilka rodzajów skakanek. Z własnego doświadczenia Chciałbym wam polecić dwa rodzaje: Skakanka Bokserska, skakanka z żyłką metalową. Skakanka Bokserska nie jest taka szybka jak Skakanka z żyłką metalową, jednak Najpierw trzeba nauczyć się odpowiedniej techniki, aby móc przenieść się na bardziej zaawansowany sposób ćwiczenia. Przecież nie chcemy zrobić sobie krzywdy. Badania wykazują, że podczas godzinnej sesji na skakance, możemy spalić nawet 700 kalorii, wynik ten jest ponad dwukrotnie wyższy niż taki sam czas spędzony na bieżni.

Bardzo dobrą praktyką jest połączenie kilku różnych ćwiczeń z masą własnego ciała i wykonywanie ich bez przerwy, jedno po drugim przez 2 do 3 minut, następnie minuta przerwy i kolejna seria ćwiczeń.

Każdy, kto przeczyta ten artykuł, będzie wiedział jakie ćwiczenia na odchudzanie są najlepsze i najbardziej efektywne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here