Triki na odchudzanie

Wszelkie tematy związane z odchudzaniem się i dbaniem o sylwetkę są na szczycie zainteresowań wielu osób niezmiennie od kilkunastu lat. W takiej sytuacji mogłoby się wydawać, że każdy już doskonale wie, w jaki sposób schudnąć i prawidłową wagę utrzymać. Okazuje się jednak, że rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej i liczba osób z nadwagą oraz otyłością rośnie dynamicznie każdego roku. Nic więc dziwnego, że różnego rodzaju czasopisma kobiece, młodzieżowe oraz portale internetowe i blogi poświęcają mnóstwo uwagi temu właśnie tematowi.
Największą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju triki na odchudzanie. Ich popularność może niekiedy dziwić, ponieważ specjaliści od dawna przekonują, że jedyną słuszną drogą do schudnięcia jest po prostu ograniczenie liczby spożywanych kalorii oraz zwiększenie aktywności fizycznej. Taki sposób wydaje się jednak nie odpowiadać wielu osobom, które muszą rozpocząć dietę odchudzającą. One zdecydowanie bardziej wolą wyszukiwać coraz to nowszych i niesamowitych sposobów na to, by utrata masy ciała była jeszcze bardziej spektakularna.
W ciągu tych lat, kiedy dużo pisało się na ten temat, takich trików powstało już całe mnóstwo. Oczywiście jednym z podstawowych jest to, by czując głód wypić szklankę wody. Dzięki temu można na chwilę oszukać swój organizm i pozbyć się nieprzyjemnego odczucia. Kolejną zaletą jest to, że żołądek zostaje w pewnym stopniu wypełniony, więc jedząc posiłek, zdecydowanie można zadowolić się mniejszą porcją. Sposób ten budzi wśród niektórych osób nieco wątpliwości, ponieważ twierdzą one, że woda rozrzedza enzymy trawienne. Na szczęście szklanka wody przed posiłkiem nie jest w stanie zrobić dużej krzywdy, więc ten trik od lat ma się dobrze i z powodzeniem jest wykorzystywany przez wiele osób.
Innym ciekawych trikiem, który jest stosunkowo nowy, są tak zwane ujemne kalorie. Jest to określenie być może wprowadzające w błąd, ponieważ każdy produkt spożywczy dostarcza kalorii, kiedy jest zjadany. Chodzi jednak o to, że organizm każdorazowo zużywa pewną ilość kalorii w procesie trawienia. Okazuje się, że jest spora grupa produktów, które dostarczają mniej kalorii, niż organizm zużyje na strawienie tego produktu. Właściwości takie mają niemal wszystkie warzywa. Oczywiście wyjątkiem są warzywa takie jak ziemniaki, dynia, czy strączki. Marchewką, pietruszką czy selerem można zajadać się bez żadnych wyrzutów sumienia. Oprócz tak zwanych ujemnych kalorii dostarczą także dużych ilości witamin i składników mineralnych, które także odgrywają niebagatelną rolę w dbałości o zdrowie i szczupłą sylwetkę.
Kolejnym często stosowanym trikiem jest wykorzystywanie produktów z grupy tak zwanych termogeników. Są to takie substancje, które mają zdolność do tego, by przyspieszać przemianę materii, a tym samym zwiększać wydatki energetyczne organizmu. Konsekwencją tego jest szybsze chudnięcie. Przykładem tego rodzaju produktów są ostre przyprawy. Osobom na diecie zaleca się doprawianie swoich potraw dużą ilością pieprzu, ostrej papryki, a także cynamonu czy imbiru. Wszystkie one mają działanie rozgrzewające i przyspieszające metabolizm.
Właściwość przyspieszania przemiany materii przypisuje się także czerwonej herbacie, która stała się tym samym obowiązkowym produktem w szafce każdej odchudzającej się osoby. Okazuje się, że kilka filiżanek czerwonej herbaty wypijanej każdego dnia już w krótkim czasie potrafi dać zauważalne efekty w postaci szybszego tempa utraty kilogramów.
Bardzo ciekawym trikiem, który pozwala na zmniejszenie ilości spożywanego jedzenia, jest prowadzenie dzienniczka. Wystarczy do tego zwykły zeszyt. Należy zapisywać w nim każdą rzecz, którą danego dnia się zjadło. Nie można pominąć niczego i zapisać wszystko tak dokładnie, jak to tylko możliwe. Co zostało zjedzone, o której godzinie, w jakiej ilości. Ten prosty trik psychologiczny pozwala niekiedy z dnia na dzień znacznie ograniczyć podjadanie. Wiele osób je zdrowiej, kiedy ma świadomość, że później musi to zapisać i byłoby im głupio przed nimi samymi, gdyby musieli zapisać np. zjedzenie niezdrowego batonika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here