Kefir na odchudzanie

Dieta kefirowa to nie jedynie dieta odchudzająca, ale również kuracja oczyszczająca. W związku z tym, dzięki niej można nie jedynie stracić na wadze, ale również oczyścić organizm z trucizn. Jednakże dieta kefirowa, jak każda monoskładnikowa dieta, jest określone wady.

Kefir na odchudzanie
Dieta kefirowa nie jedynie pozbawia niepotrzebnych kilogramów, lecz również filtruje organizm z trucizn. Czyszczenie organizmu kefirem może zachodzić ze względu na lecznicze zalety tego produktu – są one znacznie większe aniżeli w wypadku innych przetworów nabiałowych.

Zwykle kefir ma blisko 50 kcal w 100 gramach produktu. Tak nazywany kefir 0% wyróżnia tymczasem zawartość blisko 35 kcal w 100 gramach. Ze względu na elementy, jakie lepiej wchłaniają się dzięki zawartości tłuszczu, lepiej jest jednakże wybierać standardowe kefiry. Zawierają one analogiczną ilość białka jak te mniej kaloryczne, lecz mają mniej cukru. Kefir wspiera perystaltykę jelit – umożliwiając tym samym zdrowsze oraz niezwykle systematyczne wypróżnianie, i blokuje rozwój szkodliwej flory bakteryjnej w obszarze jelit. Usprawnia również metabolizm przez pobudzanie organizmu do tworzenia żółci i soków trawiennych. Dodatkowo, co może zdziwić poniektórych miłośników jedzenia bez laktozy – osoby z nietolerancją laktozy także mogą pić kefir. Dietę kefirową wyróżnia niezwykle błyskawiczny ubytek wagi osoby odchudzającej się, występujący w niedługim okresie. Mogą to być chociażby 3 kilogramy w przeciągu 5 dni!

Czy dieta kefirowa jest dobra?
Dieta kefirowa może być niebezpieczna dla zdrowia, gdy będzie wykorzystywana dłużej aniżeli wskazano, więc 5 dni. Dieta kefirowa jest monodietą, więc dietą odchudzającą wspartą jedynie na jednym artykule spożywczym. W związku z tym wykorzystywana przez dłuższy okres może doprowadzić do deficytu elementów wzmacniających. Także nadmiar jednego produktu oraz elementu wartościowego w nim zwartego (w owym wypadku białka) może mieć niekorzystne konsekwencje.

Źródło elementów wzmacniających
Kefir to sfermentowany napój powstający przeważnie z mleka krowiego czy koziego. Wytwarza się go poprzez dodanie specjalistycznych granulek do zwierzęcego mleka. Te granulki to kultury drożdży oraz bakterii kwasu mlekowego, jakie swoim kształtem przypominają różyczki kalafiora. W przeciągu 24 godzin mikroorganizmy w granulkach mnożą się oraz tworzą w mleku mechanizm fermentacji cukrów, dzięki czemu powstaje kefir. Potem ziarna są eliminowane z powstałego napoju oraz mogą służyć do produkcji następnego kefiru. Wartość energetyczna 175 mililitrów kefiru to jedynie 100 kalorii oraz aż 6 gramów białka. W zależności od mleka, z jakiego jest produkowany, może mieć od 3 do 6 gramów tłuszczu oraz 7 gramów węglowodanów. Co jednakże istotniejsze, taka ilość kefiru gwarantuje 20 proc. polecanego codziennego zapotrzebowania na wapń oraz fosfor i 14 proc. zapotrzebowania na witaminę B12 oraz 19 proc. na witaminę B2, popularną jako ryboflawina.

Właściwości antybakteryjne
W kefirze odnajdziemy chociażby 30 rozmaitych drobnoustrojów, jakie są silniejszymi źródłami probiotyków aniżeli owe, jakie znajdują się w odmiennych przetworach nabiałowych. Jednym z nich jest Lactobacillus kefiri, jaki występuje tylko w kefirze. Może on walczyć z licznymi chorobami oraz bakteriami, w tym z salmonellą lub E. coli. Należałoby zatem w wypadku zatrucia, prócz wykorzystywania farmakologicznej ochrony przed niekorzystnymi drobnoustrojami, zwiększać wytrzymałość układu pokarmowego naturalnymi probiotykami kefiru.

Zmniejszanie symptomów alergii
Reakcje uczuleniowe są wywołane wywołaniem stanu zapalnego, jakiego celem jest pokonanie niebezpiecznych dla konkretnego organizmu substancji. Osoby ze zbyt wrażliwym układem immunologicznym są niezwykle wrażliwe na wystąpienie nadwrażliwości, jaka może doprowadzić do większych dolegliwości, takich jak astma. Działanie kefiru, pozwalające na tłumienie reakcji uczuleniowych, pozwoli na niedopuszczenie do rozwoju tak niebezpiecznych chorób. W dodatku kefir, a dokładniej zamknięte w nim bakterie kwasu mlekowego, są w stanie przetwarzać laktozę na kwas mlekowy, dzięki czemu może on być bezpiecznie wykorzystywany przez osoby chorujące na jej nietolerancję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here