Cynamon wspiera w leczeniu cukrzycy typu 2
fot. Pixabay.com

Cukrzyca typu 2 jest chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Choruje na nią coraz więcej osób, nawet młodych, a także dzieci. Leczenie cukrzycy, jeśli nie jest jeszcze na bardzo zaawansowanym etapie, często polega na wprowadzeniu odpowiedniej aktywności fizycznej i diety. Jest wiele produktów, które mogą wspomóc leczenie cukrzycy. Jakie to produkty? Podpowiadamy poniżej!

Przeczytaj też: https://spragnienilata.pl/cukrzyca-typu-2-leczenie-naturalne/

Dieta i aktywność fizyczna w walce z cukrzycą

Leczenie cukrzycy polega przede wszystkim na tym, aby we krwi utrzymać odpowiedni poziom glukozy. W zależności od tego, na jakim stopniu zaawansowania jest choroba, należy stosować odpowiednią dietę, przyjmować lekarstwa, a nawet zastrzyki z insuliną.

Jeśli jednak cukrzyca typu 2 jest dopiero we wstępnej fazie, dieta i ćwiczenia fizyczne są tym, co lekarze zalecają w pierwszej kolejności. To, co jemy ma bardzo ważny wpływ na poziom glukozy w naszej krwi. Dlatego tak istotne w cukrzycy jest kontrolowanie podaży węglowodanów i utrzymywanie glukozy w ryzach. Skoki cukru są bardzo niewskazane i mogą prowadzić do rozwoju choroby, a także do współwystępowania wielu innych schorzeń. Dieta, zbilansowana, pełna składników odżywczych, minerałów i witamin, ale jednocześnie z obniżoną zawartością węglowodanów, będzie więc podstawą w radzeniu sobie z cukrzycą. Natomiast diecie towarzyszyć muszą również ćwiczenia fizyczne. Aktywność fizyczna jest niezbędna do utrzymania prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, nie powinno się więc jej pomijać w naszym życiu. Ćwiczenia aerobowe o umiarkowanej intensywności przez minimum 150 minut w tygodniu to niezbędne minimum do walki z cukrzycą.

Produkty wspomagające walkę z cukrzycą

Poza dietą i ćwiczeniami walkę z cukrzycą można również uzupełnić naturalną suplementacją. Warto jednak skonsultować to z lekarzem, zanim zdecydujemy się na którykolwiek z wymienionych poniżej produktów. Ważne, aby nie wchodziły one w reakcję z lekami, jakie przyjmujemy.

  • Aloes – obniża poziom cukru na czczo,
  • Kwas alfa-liponowy – występuje w szpinaku, brokułach i ziemniakach, zawiera mnóstwo przeciwutleniaczy, może odbudowywać zniszczone przez cukrzycę nerwy;
  • cynamon – zwiększa wrażliwość na działanie insuliny;
  • magnez – warto suplementować go z ziaren, orzechów czy zielonych warzyw, aby zminimalizować ryzyko zachorowania na cukrzycę typy 2;
  • kwasy tłuszczowe omega 3 występujące w łososiu, orzechach włoskich, awokado, oliwie z oliwek mają dobroczynny wpływ na nasz organizm.

Zobacz też: http://nagrodobiorcy.pl/pomysly-na-dietetyczne-przekaski/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here