Cynamon a odchudzanie

Cynamon, więc zmielona kora cynamonowca cejlońskiego, to przyprawa, jakiej właściwości docenia się przede wszystkim w czasie świątecznym. Wielu z nas nie wyobraża sobie Bożego Narodzenia bez ciepłego, subtelnego, rozkosznego, korzennego zapachu owej przyprawy. Jednak cynamon i również olejek cynamonowy i nasiona cynamonowca, odnalazł wykorzystanie nie jedynie w kuchni, ale również kosmetyce oraz lecznictwie. Cynamon to bowiem kopalnia sporych substancji leczniczych, z jakich za najważniejsze uważa się metanal cynamonowy, jaki nadaje cynamonowi specyficzny aromat oraz przejawia właściwości antynowotworowe i epikatechinę, jaka razem z metanalem może zapobiec postępowi dolegliwości neurodegradayjnych oraz wesprzeć ich leczenie. Poza tym cynamon należy do grupy termogeników, więc substancji pobudzających przemianę materii oraz spalanie tłuszczu.

Wyjątkowe właściwości oraz zastosowanie cynamonu
Cynamon stosuje się w kosmetyce – na jego bazie powstają kremy oraz perfumy. Olejek cynamonowy wykorzystywany jest w stomatologii – działa odświeżająco i zmniejsza symptomy zapalenia dziąseł lub próchnicy. Z tego powodu wielokrotnie jest składnikiem past do mycia zębów, i również gum do żucia. Dodatkowo wyciąg oraz korę cynamonowca cejlońskiego dodaje się do leków w celu zmniejszenia ich smaku oraz aromatu.

Cynamon a odchudzanie
Przyprawę ową można dodać nie jedynie do ciast. Jest ona także doskonała do herbatki, koktajli nabiałowych, kawy, i chociażby mięsa. W subtelny sposób nadaje zapachu nalewkom. Jest doskonały do kawy, skleja fusy, natomiast kawa smakuje lepiej i wygodniej się ją pije. Cynamon wspiera także przemianę materii. Wszystko więc, że organizm zużywa więcej energii aniżeli ma, żeby strawić przyprawy. W wypadku innych artykułów spożywczych tak się nie dzieje. Jak również cynamon pobudza odchudzanie? Ta przyprawa zawiera błonnik, elementów wzmacniających, jakie są potrzebne, żeby mózg dostał sygnał, iż w żołądku nie ma więcej miejsca na jedzenie. Należałoby jednakże pamiętać, iż są to małe ilości. Zatem należałoby wesprzeć nasze danie innym źródłem błonnika.

Cynamon jest kaloryczny?
Właściwie wszystko, co jemy ma własną wartość kaloryczną. Pełna łyżeczka cynamonu ma 6 kcal oraz blisko 2 g węglowodanów, i również trochę ponad gram błonnika. Prócz tego, iż ta przyprawa po prostu nadaje smaku wielu potrawom, to także wydobywa z nich słodkość. Dzięki temu mamy naturalnie niższe zapotrzebowanie na cukier. W efekcie zjadamy mniej słodyczy, i chociażby wcale po nie nie sięgamy.

Cynamon na choroby żołądkowe
Ekstrakt z kory cynamonu cejlońskiego i wyciąg cynamonowy wspierają właściwe działanie przewodu pokarmowego. Środki te wykorzystywane są w zatruciach pokarmowych i przy laksacjach. Olejek cynamonowy ponadto stymuluje wytwarzanie soku żołądkowego oraz przeciwdziała zaburzeniom jelitowym. Z kolei ekstrakt z kory cynamonowca cejlońskiego przeciwdziała wrzodom żołądka.

Cynamon zmniejsza poziom cholesterolu oraz cukru we krwi
Zarówno ekstrakty z kory cynamonowca, jak również ekstrakt cynamonowy działają przeciwmiażdżycowo, zmniejszając poziom cholesterolu w surowicy krwi. Z badań wynika również, iż regularne jedzenie cynamonu powoduje pozytywne zmniejszenie poziomu glukozy, trójglicerydów i frakcji LDL oraz całkowitego cholesterolu w surowicy krwi u chorych z cukrzycą typu 2. Z kolei rozpuszczalny w wodzie ekstrakt z cynamonu może zmniejszyć zagrożenie nie jedynie dolegliwości serca, ale również cukrzycy. Wszystko dzięki zawartym w nim przeciwutleniaczom – przekonują i specjaliści.
Cynamon – przeciwwskazania
Cynamon nie jest wskazany dla osób z dolegliwościami wrzodowymi przewodu pokarmowego i ze tendencjami do krwotoków. Ograniczyć cynamon w swojej diecie powinny także kobiety w ciąży, ponieważ nadmiar owej przyprawy może doprowadzić do wczesnego porodu. Niewątpliwie osoby mające nadwrażliwość na cynamon powinny unikać go w formie naturalnej, jak również w środkach. Dosypuj cynamon do rozmaitych potraw oraz ciesz się nie jedynie jego doskonałym zapachem i smakiem, lecz również pozytywnymi właściwościami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here