Fit kapusta

W czasach starożytnych rzeczy, które wykonywali mężczyźni, znaczący się różniły od rzeczy, które wykonują kobiety. Najpopularniejszy model rodziny, jaki istnieje, to taki w którym mężczyzna Zarabia pieniądze na utrzymanie rodziny natomiast kobieta zajmuje się dziećmi w domu. W dzisiejszych czasach Model ten ulega zmianom. Jednak z biologicznego punktu widzenia mężczyźni, przystosowani są do krótkotrwałego oraz ciężkiego wysiłku fizycznego, natomiast kobiety mogą wykonywać lżejsze pracę przez dłuższy czas niż mężczyzna. Każdego dnia jesteśmy otoczeni przez slogany reklamowe ziemia, z której dowiadujemy się Co trzeba zrobić, aby dobrze wyglądać, co trzeba zrobić, aby schudnąć. Odchudzanie u mężczyzn znacząco się różni od odchudzania u kobiet. Tkanka tłuszczowa odkłada się w innym miejscu w ciele kobiety oraz w innym miejscu w ciele mężczyzny. Dlatego też plany treningowe mężczyzn i kobiet znacząco się od siebie różnią.

Jak wygląda odchudzanie u mężczyzn?

Jeżeli chcemy zmienić naszą sylwetkę, musimy zmienić sposób naszego życia. Jeżeli chcemy schudnąć, musimy zmienić naszą dietę, dodać trening do naszego dnia oraz zmienić sposób myślenia.

Pierwszą rzeczą, którą musimy zmienić, w naszym życiu jest nasza dieta, czyli sposób odżywiania się. Badania wykazują, że podczas zmiany diety możemy stracić nawet do 5 kg, to bardzo kusząca propozycja. Odpowiednie dobieranie diety do naszego stylu życia oraz sylwetki gwarantuje nam szybsze odchudzanie się, oraz dużo lepsze samopoczucie. Zbilansowana dieta jest bardzo ważna, ponieważ nadmiary pewnych substancji odżywczych tak samo, jak ich niedobór, powodują wszelkiego rodzaju korowy. A jak w jamie zdrowie jest najważniejsze, więc trzeba o nie dbać. Odchudzanie u mężczyzn powinno zacząć się wizytą u dietetyka, więc to nie ułożona specjalnie do nas dopasowana dieta. Zanim jednak nam się uda my powinniśmy określić sobie cel, do jakiego dążymy, jeżeli chcemy schudnąć, nasza dieta będzie wyglądała inaczej, jeżeli chcemy przytyć. Nasza dieta będzie zupełnie inna. Dorosły mężczyzna do 50 roku życia potrzebuję około 2900 kalorii dziennie natomiast kobieta w takim samym wieku Potrzebuję tylko 2100 kalorii dziennie.

Odchudzanie u mężczyzn powinno być bogate różnego rodzaju aktywności fizycznej. Najbardziej popularną aktywnością fizyczną, jaką oferuje nam dzisiejszy świat, jest wizyta na siłowni. Na siłowni znajdziemy specjalnie stworzone do trenowania mięśni naszego ciała maszyny. Jeżeli mieszkamy na wsi, dostępność siłownię może być ograniczona. Na szczęście, możemy ćwiczyć kalistenikę, czyli wykonywać ćwiczenia z masą własnego ciała. Do ćwiczenia kalisteniki nie potrzebujemy siłowni, a co za tym idzie żadnych maszyn z nią związanych. Pragnę zaznaczyć już teraz, że bardzo ważna podczas wykonywania jakichkolwiek ćwiczeń jest technika. Jeżeli nie chcemy nabawić się kontuzji, powinniśmy skorzystać rady trenera personalnego. Trener personalny pokaże nam, w jaki sposób poprawnie wykonywać ćwiczenia oraz jest bardzo pomocny podczas układania planu treningowego. Najpopularniejszy sposób ćwiczenia, nazywany również sposobem kulturystów jest chodzenie na siłownię 3 dni w tygodniu: w poniedziałek, w środę i w piątek. Mój przyjaciel powtarza bardzo ważna rzecz odnośnie do treningu: ” jeśli chcesz być w czymś dobry, musisz wpisać to swój plan dnia”. Jeśli chodzi o ćwiczenia fizyczne, nie jest taka prosta sprawa, ponieważ Mięśnie potrzebują odpowiedniej ilości czasu na zregenerowanie zerwanych i uszkodzonych włókien mięśniowych. Badania wykazują, że regeneracja włókien mięśniowych, trwa do 72 godzin od skończenia treningu. Jeżeli chcemy mieć najszybszy progres, powinniśmy Udawać się na siłownię co 2 – 3 dni. Odchudzanie u mężczyzn przebiega najszybciej, jeśli waszego treningu dodamy trening wydolnościowy, czyli trening cardio. Celem treningu wydolnościowego Jest poprawa kondycji naszego ciała, poprzez ćwiczenia wykonywane w małych odstępach czasowych możliwie najkrótszą przerwą między nimi. Podczas treningu wydolnościowego wykonuje się zazwyczaj ćwiczenia angażujące jak największą liczbę mięśnie naszego ciała.

Po przeczytaniu tego artykułu odchudzanie u mężczyzn nie będzie dla nas zagadką. Teraz będziemy wiedzieli, na co zwracać uwagę podczas odchudzania u mężczyzn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here