Pomysły na odchudzanie

Kilogramy można gubić w zasadzie na dwa sposoby. Szybko i raczej bez trwałych efektów lub wolniej, ale na dłużej. Na ogół lekarze zalecają to drugie rozwiązanie, jako zdrowszą i co równie istotne bezpieczną alternatywę. Czasami jednak sprawdzają się także pomysły na szybkie odchudzanie brzucha bądź innej części ciała. Takie patenty stosują chociażby modelki. Mogłoby się wydawać, że ich szczupłe ciała nie potrzebują takich drastycznych zabiegów. A jednak kilka dni przed ważnym pokazem przechodzą one na restrykcyjną dietę. Wszystko co spożywają jest ściśle kontrolowane i ma służyć wysmukleniu ciała. Jest to szczególnie istotne przed pokazem luksusowej bielizny. Ostrzejsze diety stosuje się też przed ważnymi imprezami. Jeżeli na przyjęciu chce się wyglądać świetnie, to w zasadzie w kilka dni można się pozbyć nawet kilku kilogramów. Nie jest to jednak zdrowe, stanowi natomiast spory szok dla organizmu. Lepiej unikać takich drastycznych kroków. Jak zatem odchudzać się z głową?

Zdrowe odchudzanie wymaga przede wszystkim czasu. Zamiast z dnia na dzień zupełnie rezygnować z jedzenia, można wprowadzać dietę stopniowo. Na początku rezygnując chociażby ze słodyczy, potem dodając do tego żywność przetworzoną, słodkie napoje i tak dalej. Takie podejście do gubienia kilogramów nie zapewnia tak spektakularnych efektów jak szybkie odchudzanie brzucha. Niemniej jednak wypracowane w ten sposób nawyki żywieniowe stają się częścią życia, a nie chwilowym wyzwaniem. Dzięki temu oddala się wizja efektu jojo. Dobrze zaplanowana dieta wymaga czasu i cierpliwości. Dając sobie czas, zyskuje się jednak spokój. Nie trzeba się stresować, że zostało zaledwie kilka dni, więc i tak nie ma się wielkich szans. Najlepszym sposobem na odchudzanie jest codzienne stawianie sobie małych celów. Warto też cieszyć się niewielkimi sukcesami, ponieważ motywują do dalszego wysiłku.

W ramach odchudzania warto też przynajmniej spróbować zmienić swoje nastawienie do własnego wyglądu. Zamiast każdego dnia wchodzić na wagę, lepiej zacząć od zaakceptowania swojego ciała. Może się to wydawać bardzo trudne i rzeczywiście zwłaszcza we współczesnym świecie jest wyzwaniem dla wielu osób. Jednak warto. Ludzie akceptujący siebie odczuwają mniejszą presję. Nie chcą siebie naprawiać, wolą natomiast pomóc sobie poprzez zdrowe odżywianie. Zamiast do każdego posiłku podchodzić jak do źródła kalorii, wolą się nim delektować. A potem iść na przyjemny spacer, być zmobilizować swoje ciało i spalić choć trochę energetycznego zapasu. Polubienie siebie to punkt wyjścia w skutecznym odchudzaniu. Tajemnica sukcesu tkwi tu w niższym poziomie odczuwanego stresu. Ludzie często objadają się, ponieważ chcą zagłuszyć negatywne emocje. Trudno natomiast o coś równie psującego samopoczucie jak niska samoocena wywołana nadwagą. Z każdym nadprogramowym kilogramem trzeba się pogodzić. Potem łatwiej zmienić nastawienie do jedzenie. Nie jest to co prawda szybkie odchudzanie brzucha, ale także pozwala osiągnąć świetne efekty. Pozytywne nastawienie i więcej entuzjazmu do podejmowanych wyzwań zapewnia także wysiłek fizyczny. Przy okazji można też spalić sporo kalorii.

Diet, a co za tym idzie także pomysłów na odchudzanie, jest mnóstwo. Gdy się pojawiają, wiele z nich wydaje się idealnym patentem na proste pozbycie się nadwagi. W rzeczywistości jednak nie ma czegoś takiego, jak diety cud. Co więcej, niektóre szybko okazują się nawet nie tyle mało skuteczne, co nawet niebezpieczne dla zdrowia. Zwłaszcza gdy stosuje się je przez dłuższy okres czasu. Dlatego do każdego nowego pomysłu na odchudzanie najlepiej podchodzić z dystansem. Rozwaga jest wskazana zwłaszcza w przypadku rewolucyjnych idei, które mają niejako gwarantować sukces bez większego trudu. Przed rozpoczęciem każdej diety, warto skonsultować się z profesjonalnym dietetykiem. Pomoże on dopasować jadłospis do stanu zdrowia, wieku czy trybu życia konkretnej osoby. Uwzględniając te determinanty, znacząco zwiększa się swoje szanse na zmniejszenie obwodu w talii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here