Gaca odchudzanie

Wśród polskich gwiazd panuje moda na pisanie własnych książek o tym, jak osiągnąć dobrą sylwetkę. Trzeba przyznać, że działania tego typu można w skrócie określić jako marketingowe. Niestety, treść takich dzieł mija się z prawdą na temat odchudzania. Warto wiedzieć, że najlepszych porad mogą nam udzielić jedynie profesjonalni dietetycy. Jedynie takie osoby doskonale orientują się w arkanach zrzucania zbędnych kilogramów, co ma niebagatelne znaczenie dla wielu osób. Istnieją setki programów dietetycznych, dzięki którym można łatwo zyskać dobrą formę. Ich skuteczność jest różna i przeważnie zależy od indywidualnych predyspozycji do tycia u danej osoby. Na ogół jednak możliwe jest znalezienie kilku skutecznych diet, które mogą być stosowane niemal powszechnie. Przypisuje im się walor uniwersalności, bowiem dzięki nim już tysiącom osób udało się zrzucić nawet kilkanaście kilogramów w ciągu kilku miesięcy. Trzeba przyznać, że jest to wynik bardzo wysoki, dlatego warto zgłębić ten temat.

Istnieje bardzo skuteczny program dietetyczny znany jako Gaca odchudzanie. Został on opracowany przez nieżyjącego już mistrza dietetyki Konrada Gacę, znanego z wielu programów o charakterze rozrywkowym. Zawsze jawił się on w roli eksperta, co należy ocenić jako działanie słuszne – w istocie, jego wiedza na temat tajników odchudzania była na najwyższym możliwym poziomie. Duże znaczenie ma fakt, że została ona poparta jego indywidualnymi przeżyciami – sam Gaca zmagał się przez wiele lat z nadwagą. Udało mu się jednak opracować teorię dietetyki, w świetle której można zrzucić nawet piętnaście kilogramów w perspektywie trzech miesięcy. Bardzo ważne jest przy tym, że program nie kończy się na tym – istnieje ostatnia faza, w ramach której redukowana jest do minimum możliwość wystąpienia efektu jojo. Jest to kwestia niezwykle kluczowa, bowiem wydaje się, że bez odpowiedniego podejścia do tego tematu można bardzo łatwo zaprzepaścić osiągnięte rezultaty. Jako że wiedza Gacy ma charakter uniwersalny, warto się nią podzielić.

W pierwszej kolejności występuje tak zwany etap motywacyjny. Poprzedza on wszelkie działania w kierunku zachowania zdrowego stylu życia. W jego ramach osoba, która pragnie zrzucić zbędne kilogramy, powinna korzystać z pomocy trenera personalnego. Pomaga on jej wdrożyć odpowiednie nawyki, które będą sprzyjać przyszłym działaniom w zakresie diety. Tym samym dany człowiek uczony jest regularności spożywania posiłków, popijania ich wodą oraz innych czynności, których w normalnym wypadku by nie wykonywał. Takie wdrożenie jest bardzo skuteczne, bowiem nie wiąże się z żadnymi restrykcjami, a pozwala załapać rytm dla przyszłych zmian. Stanowi to niejako podwalinę przyszłego planu dietetycznego. Jeżeli jednak już na tym etapie pojawiają się wątpliwości, konieczne jest skorzystanie z porad grupy wsparcia. W niemal każdym dużym mieście organizowane są specjalne meetingi, w ramach których możliwe jest opowiedzenie swojej historii oraz wysłuchanie porad innych osób, które chorują na nadwagę. W każdej sytuacji warto skorzystać z takiej możliwości, bowiem dzięki niej łatwiej jest utrzymać się w postanowieniach, które docelowo mają zmienić nasze życie na lepsze.

W trakcie drugiego, właściwego etapu diety, należy ściśle przestrzegać jej wymogów. Przede wszystkim należy unikać kąpieli w ciepłej wodzie, bowiem niekorzystnie wpływają one na przemianę materii. Wannę należy zastąpić zimnym prysznicem, co dla wielu osób może okazać się nadmiernie uciążliwe. Dobrze jest pamiętać o tym, że z diety należy całkowicie wykluczyć węglowodany. Wynika to z faktu, że jedynie zaśmiecają one organizm pustymi kaloriami i sprawiają, że tkanka tłuszczowa nie jest w należytym stopniu spalana. Na ogół jednak osoby, które praktykują zdrowe nawyki żywieniowe, nie mają z tym żadnego problemu. Należy także na bieżąco monitorować swoje postępy. Jeżeli osiągniemy zadowalający efekt, powinniśmy jak najszybciej zaniechać diety. Wtedy trzeba przejść do etapu trzeciego, który ma na celu utrzymanie dotychczasowych wyników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here