odchudzanie - kiedy jest skuteczne?

Każda osoba, która chce się pozbyć zbędnych kilogramów, z całą pewnością natknęła się na różne informację dotyczące tego tematu. Jedne są prawdziwe, inne sprzeczne. Jak to jest w końcu z tym odchudzaniem? Czy dieta polega wyłącznie na spożywaniu określonych grup spożywczych? Czy liczenie kaloryczności jest obowiązkowe?

Liczba posiłków podczas redukcji wagi

Ilość posiłków spożywanych w trakcie dnia, jest tak samo ważna jak to co jemy. Nie jest prawdą, że jedząc mniej szybciej schudniemy, wręcz przeciwnie. Zdecydowanie lepiej jest spożywać 4-5 posiłków dziennie, w mniejszych porcjach, niż 2, czy 3 obfite posiłki. Gdy zmniejszymy częstotliwość posiłków, nasz organizm zacznie robić zapasy energii. Gdy zaczniemy jeść regularnie nie dojdzie do tego, a składniki odżywcze będzie zużywał na bieżąco.

Kolacja o 18?

Kolację należy jeść 3 godziny przed snem, dlatego jeżeli kładziemy się dość późno, na przykład o 24, to kolację śmiało można zjeść około godziny 21. Zasada kolacja o 18 jest dedykowana tym osobom, które chodzą wcześnie spać. 3 godziny to idealny czas na strawienie ostatniego posiłku. Należy pamiętać, żeby kolacja była lekkostrawna, wtedy organizm nie będzie musiał intensywnie pracować wtedy, gdy my śpimy.

Przeczytaj też: http://www.niezawal.pl/jakie-powiklania-po-grypie-moga-wystapic-u-kobiety-ciezarnej/

Stres uzależnia od słodyczy?

W sytuacjach stresowych, dochodzi do wzrostu adrenaliny i noradrenaliny w naszym organizmie. Serotonina z kolei spada, a jak wiadomo jest ona odpowiedzialna za nasz nastrój. Dochodzi wtedy do uwalniania do krwi większych ilości glukozy, przez wątrobę. Trzustka aby temu zaradzić, zaczyna nadprodukcję insuliny. Nasz organizm jest tak skonstruowany, że gdy spada poziom cukru we krwi daje nam o tym znać. Wtedy zwykle sięgamy po coś słodkiego. I cały ten proces zaczyna się od początku. Tak dochodzi do uzależnienia.

Czy aktywność fizyczna zawsze prowadzi do spadku wagi?

Jeżeli zależy nam za zrzuceniu zbędnych kilogramów i spaleniu tłuszczu, powinniśmy unikać krótkich i intensywny treningów, ponieważ są one w stanie poprawić wyłącznie naszą kondycję. Tkanki tłuszczowej nie ruszą. Aby osiągnąć zamierzony efekt, należy wprowadzić dłuższe treningi. Tkanka tłuszczowa zaczyna się spalać dopiero po 30 minutach.

Źródło: https://zakatek24.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here