wyciskarka do soków

Chcesz zadbać o odpowiednią pracę swojego organizmu? W takim razie musisz dostarczać mu odpowiedniej ilości składników odżywczych, do których zaliczamy między innymi witaminy i minerały. Nie każdy jest jednak fanem warzyw i owoców, więc ciężko jeść dużą ilość czegoś, czego po prostu nie lubimy.

Jak sobie z tym poradzić w efektywny sposób? Rozwiązaniem mogą okazać się między innymi takie produkty jak wolnoobrotowa wyciskarka do soków. Ciężko jednak wybrać odpowiedni model w dzisiejszych czasach, ponieważ znajdziemy ciekawe konstrukcje dosłownie we wszystkich marketach i sklepach ogólnotematycznych. Przedział cenowy również jest imponujący, ponieważ nawet gdy chodzi o konstrukcje do użytku prywatnego, musimy wybierać między propozycji od 300 złotych, nawet do 5000 złotych. Czym się one różnią? Sprawdźmy i przekonaj się o tym na własne oczy.

Wyciskarki kontra sokowirówki

Sokowirówki są zazwyczaj o wiele tańsze niż wolnoobrotowa wyciskarka do soków. Dla porównania tania wyciskarka kosztuje tyle, co wysokiej klasy sokowirówka. Otóż jeśli wyciśniesz dodatkowo pulpę pozyskaną z sokowirówki, okaże się, że zrobisz dodatkową szklankę soku. W przypadku produktów wykonanych przy pomocy wyciskarki wolnoobrotowej pulpa będzie niemal sucha, więc otrzymujesz pewność, że wykorzystałeś maksymalny potencjał swojego surowca. Dodatkowo możesz używać ziół, a ilość składników mineralnych w takich sokach jest dużo większa. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że inwestycja w taką wyciskarkę jest zatem lepszym pomysłem, niż sokowirówka.

Różnica w cenie i funkcje?

Postawmy obok siebie produkty o różnej wartości i przekonajmy się na własne oczy, jak realnie wyglądają różnice między nimi. Wolnoobrotowa wyciskarka do soków z popularnego marketu za 300 złotych może mieć silnik o podobnych parametrach technicznych do modelu 10-krotnie droższego, a co ciekawe, ilość funkcji przydatnych podczas przygotowania soków, również będzie zbliżona. Czego tak naprawdę potrzebujemy? Dwóch lub trzech biegów i dodatkowo biegu wstecznego, który jest niezastąpiony w momencie, gdy dojdzie do zacięcia się całego urządzenia. Wtedy nie trzeba go rozbierać, ponieważ wystarczy uruchomić wyciskarkę przy użyciu biegu wstecznego i można przejść dalej do wyciskania.

Czym zatem naprawdę różni się wolnoobrotowa wyciskarka do soków od markowego producenta? Przede wszystkim jakością tworzyw i silnika, o czym świadczy chociażby 10 letnia gwarancja. To najlepszy dowód na to, że producent maksymalnie ufa swoim wyrobom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here