Sport a odchudzanie

Sprzężenie ze sobą dwóch rzeczy, a mianowicie diety i aktywności fizycznej zapewni skuteczne odchudzanie. Pozbycie się nadmiernych kilogramów jest utrapieniem milionów otyłych ludzi na świecie. Każda z tych osób szuka skutecznego sposobu na pozbycie się nadwagi. Pozbycie się jej jest możliwe, gdy będzie wdrożona zbilansowana niskokaloryczna dieta i będzie istniała aktywność ruchowa. Siedzący tryb życia nie sprzyja chudnięciu. A nawet wprost przeciwnie, bo sprzyja tyciu.
W przypadku nadwagi nie musi to być wyczerpująca gimnastyka na siłowni. Może to być tylko spacer a odchudzanie będzie postępować. Ponieważ podczas odchudzania chodzi głównie o to, aby aktywność ruchowa była systematyczna i zmienna. Systematyczność ćwiczeń jest podstawą. Lecz trzeba również zaskakiwać swój organizm co raz nowymi ćwiczeniami, aby nie popadł w rutynę. Gdy wpadnie w rutynę przestanie reagować na ruch i przestanie zrzucać zbędne kilogramy. A przecież nie o to chodzi osobie z nadwagą. Dlatego też obok systematyczności na każdy dzień należy opracować inny zestaw ćwiczeń. I każdego dnia na nowo zaskakiwać swój organizm. Wówczas będzie on systematycznie tracił swoją masę. Ćwiczenia podczas kuracji odchudzającej mogą być krótkie, kilkuminutowe. Ważne, aby były przeprowadzane każdego dnia co najmniej dwa lub trzy razy. Mimo ważności ruchu i tak pierwsze miejsce zajmuje dieta. To ona głównie decyduje o efektach odchudzania. Dlatego do diety również trzeba podejść rygorystycznie i być konsekwentnym w jej realizacji.
Dieta odchudzająca ma jeden cel. Pozbycie się tłuszczu to jej priorytet. Ale przy tym nie można zaszkodzić organizmowi, który potrzebuje odżywiania. Nie wolno diety odchudzającej sprowadzać do 1000 kalorii. Ponieważ organizm człowieka każdego dnia potrzebuje energii. Zużywa ją na to, aby mogło pracować serce i płynęła w żyłach krew, aby utrzymywana była normalna temperatura ciała. A także po to, aby nasze płuca oddychały. Poza tym każdy organ w ciele człowieka potrzebuje odżywiania, aby mógł bez zarzutu funkcjonować. Odbieranie mu tej energii płynącej z produktów żywnościowych może prowadzić do poważnych powikłań, a nawet do śmierci. Dieta 1000 kalorii może trwać najwyżej kilka dni, ale nie dłużej niż 1 tydzień. I musi być wprowadzona stopniowo, a nie od razu. Nie wolno stwarzać szoku dla organizmu, bo się pogubi. A, gdy się pogubi zaczną źle funkcjonować narządy w naszym ciele. Kaloryczność diety zależna jest od wielu czynników. I dobrze, gdy ustalenie jej odbywa się pod okiem dietetyka. Zwłaszcza wtedy, gdy chodzi o dużą lub bardzo dużą otyłość.
Na odchudzanie poza dietą wystarczą spacery a odchudzanie już będzie przynosić pozytywne efekty. Nie zaszkodzi, a nawet pomoże w odchudzaniu zmienianie co kilka dni trasy spacerów. Po to, aby organizm nie nawykł do jednakowej trasy. Nowa trasa może będzie dłuższa, być może bardziej pagórkowata. I taka zmiana będzie z pożytkiem dla organizmu w fazie odchudzania.
Odchudzanie prowadzi do poprawy zdrowia, sprawności i samopoczucia. Dlatego zawsze warto go podjąć dla siebie. Wielu ludzi chudnie dla kogoś. Bo osoba jest zakochana i chce przypodobać się płci przeciwnej. A co, gdy skończy się znajomość ? Wówczas od nowa nastąpi tycie. Gdyż wcześniej nie chudło się dla siebie, lecz dla partnera. Takie przykłady można mnożyć. Chudnę, bo rodzina nalega. Chudnę, bo czuję presję w pracy, na ulicy, czy w szkole. Cały czas chudnę dla kogoś. A najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby schudnąć dla siebie. Czyli chudnę, bo chcę być zdrowszy i sprawniejszy.
Sprzymierzeńcem w odchudzaniu jest też woda. Tłuszcz spala się w wodzie. Dlatego tak ważne jest nawadnianie swojego organizmu podczas kuracji odchudzającej.
Wrogami naszego ciała są też dwie tak zwane białe śmierci. To jest cukier i sól. Ograniczenie jednego i drugiego doda zdrowia i przyspieszy efekty odchudzania. Sól sprawia, że organizm zatrzymuje wodę. W efekcie tego jesteśmy spuchnięci i wyglądamy jeszcze grubiej. A poza tym jest nam ciężko chodzić. Gdyż wszelkie toksyny umiejscawiają się w kończynach dolnych. I dlatego nogi są nabrzmiałe i ciężkie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here