Popularne rodzaje soczewek kontaktowych

W ostatnich latach rosnącą popularnością cieszą się soczewki. Trudno się temu dziwić. Są one bardziej odporne na działanie czynników atmosferycznych niż tradycyjne okulary, pozwalają także na uprawianie sportów i są praktycznie niewidoczne. Decyzja o noszeniu soczewek wymaga jednak zastanowienia się, jaki ich rodzaj nam najbardziej odpowiada. Jaki więc mamy wybór?

Soczewki a wada wzroku

Korekcja wady wzroku zawsze zaczyna się od wizyty u okulisty, który przeprowadza proces diagnozy. Istnieje wiele rodzajów soczewek kontaktowych, które dedykowane są konkretnym schorzeniom. Wymienić można soczewki do korekcji krótkowzroczności i nadwzroczności, astygmatyzmu czy prezbiopii. Najlepsze soczewki pomoże wybrać optometrysta – nie należy podejmować decyzji na własną rękę!

Popularne rodzaje soczewek

Trudno powiedzieć, które rodzaje soczewek są najlepsze. Za każdym razem jest to wybór indywidualny, który powinien być podyktowany naszymi potrzebami i preferencjami. Najczęstszym kryterium wyboru jest częstotliwość ich wymiany. Można zdecydować się na soczewki jednodniowe, czyli jednorazowe. Pod koniec dnia po prostu się je wyrzuca. Jest to rozwiązanie higieniczne i wygodne. Niektórzy preferują jednak soczewki wielokrotnego użytku (tygodniowe, dwutygodniowe, a nawet miesięczne). Za każdym razem trzeba je jednak wyczyścić. Wymagają one również przechowywania w specjalnym pojemniku. Są za to tańsze. Soczewki można dopasować również do stylu życia. Istnieją soczewki dedykowane alergikom, osobom, które dużo pracują przed ekranem komputera czy sportowcom. Niektórzy decydują się na eksperymenty ze swoim wyglądem i sięgają po soczewki, które zmieniają kolor tęczówek.

Po które soczewki sięgnąć?

Niezależnie od preferowanego rodzaju soczewek, zawsze warto postawić na ich wysoką jakość. Gwarantuje ją firma Acuvue. Oferuje ona wygodne soczewki, wykonane z miękkich i przepuszczających tlen materiałów, które dodatkowo zapewniają ochronę przed promieniowaniem UV. Mają one wbudowany składnik nawilżający, a także zawierają przeciwutleniacze, pozwalające zachować naturalny film łzowy. Dzięki łagodnym krawędziom, soczewka z łatwością dopasowuje się do kształtu oka. Co ważne, producent oferuje najróżniejsze rodzaje soczewek, dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Więcej szczegółów można znaleźć na https://www.acuvue.pl/rodzaje-soczewek-kontaktowych

Soczewki są coraz częściej kupowane i używane. Łatwo jednak zrozumieć ich fenomen. Nie widać ich na oczach, są wygodne, mniej problematyczne niż okulary, a także pozwalają na prowadzenie w pełni aktywnego stylu życia. Szeroki wybór sprawia, że każdy znajdzie swój ulubiony rodzaj soczewek!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here