Otyłość jest już zjawiskiem powszechnym w naszym społeczeństwie. Choroba zbiera żniwa wśród najmłodszych już kilku letnich dzieci. Pierwsza myśl jaka nachodzi wtedy, kiedy widzimy osobę otyłą to taka, że za dużo konsumuje słodyczy. Faktem jest, że otyłość bierze się z dodatniego bilansu dobowego, lecz przyczyn tej choroby może być znaczniej więcej. Nadmierne spożywanie potraw może być efektem, nie przyczyną.
Jednym z głównych przyczyn otyłości to:
1) Choroby – między innymi cukrzyca, bądź brak uczucia sytości w ośrodkowym układzie nerwowym.
2) Sposób wychowania – ponieważ są rodziny, które są duże od pokoleń i jada się u nich dużo, tłusto i słodko.
3) Proces leczenia – a właściwie podawane leki. Niektóre lekarstwa na przykład sterydowe powodują tycie.
4) Uzależnienie – lekarze już dawno stwierdzili , że można uzależnić się od jedzenia.
5) Brak zajęcia – dotyczy się to osób, które mają problemy w zarządzaniu sobą w czasie.
6) Zajadanie na tle nerwowym – w sytuacjach stresowych jest grupa osób, która zajada problem, i co za tym idzie serwuje sobie nadprogramowe kalorie.
7) Zajadanie, aby się odprężyć – jak z właściwości jedzenia wynika, że obniża nam poziom napięcia, a czekolada dodatkowo wytwarza endorfiny, takie jedzenie dla odprężenia często stosują osoby ze stanami depresyjnymi.
Jak widać przyczyn otyłości jest bardzo wiele jak tylko słabość do słodyczy. Często nadmierne objadanie się nie wynika z przyczyn fizycznych, tylko psychicznych.
Osoba otyła, która posiada dużą nadwagę to często już efekt jakiegoś problemu natury psychologicznej. O ile łatwo nam zobaczyć, że dana osoba tyje o tyle trudno, a wręcz niemożliwe jest jej zdiagnozowanie.
Osoba, która boryka się z problemem często wypiera z pamięci na przykład traumatyczne przeżycie, a okazuje się , że właśnie ono jest przyczyną objadania się. Na co dzień, może to być osoba wesoła, pomocna, zadowolona z życia.
Kiedy kolejne próby redukcji wagi nie pomagają, lekarze dietetycy rozkładają ręce, a waga nadal rośnie, warto pochylić się w kierunku, czy otyłość nie jest efektem zdarzenia z przeszłości. Aby móc uzyskać odpowiedź, warto wybrać się do innego specjalisty.
Dobrym rozwiązaniem będzie poddanie się hipnozie. To właśnie ona pomoże dotrzeć do zakamarków pamięci, gdzie świadomość już dawno zapomniała. Sesje których jest zazwyczaj kilka, pozwoli odsłaniać nie przerobione tematy z przeszłości. Taka analiza pozwoli się przyjrzeć, czy nie będzie potrzebna na przykład pomoc terapeuty.
Hipnoza odchudzanie tylko wspomoże, na pewno nie zaszkodzi. Mając też drugą stronę „medalu”. Podczas gdy pomaga dotrzeć do problemu psychologicznego, może równocześnie wspomagać odchudzanie pozytywnymi sugestiami.
Takie sugestie uspokoją osobę chorą, utwierdzając ją w tym, że tą jedną porcję którą zje będzie porcją wystarczającą. Może zasugerować, że warzywa i owoce to przyjaciele przy redukcji wagi. Hipnoza pomoże w wizualizacji jak szkodliwe są dla nas słodkie, kolorowe i gazowane napoje.
Podczas sesji hipnozy, człowiek wychodzi odprężony, uspokojony, mając wrażenie, uzupełnienia procesu odchudzania. Hipnoza pomoże również trwać w tym procesie, budując naszą wewnętrzną siłę, oraz wspierać samozaparcie.
Jeżeli jesteś osobą otyłą, wszelkie próby odchudzania masz już za sobą. Od suplementów diety, po wizyty u lekarza. Twoje odchudzanie często przypomina efekt jo-jo, ponieważ trudno Tobie trwać w tym. A może samemu jest Tobie trudno dotrzeć do przyczyny choroby?
Nie czekaj aż otyłość wygra, a wraz z nią mnóstwo chorób. Nie czekaj na problemy ze wstawaniem z łóżka. Skorzystaj z hipnozy, jest jeszcze ten sposób. Korzystając z niego nie zapłacisz takiej ceny, jak operacyjne zmniejszenie żołądka. Wielu ludzi otyłych niestety umiera na stole operacyjnym.
Daj sobie szanse i poznać dobroczynną moc sesji hipnozy. Być może za pierwszym razem nie dotrzesz do problemu, ale być może za trzecim tak. Walcz o Siebie do końca i jeżeli czujesz, że hipnoza pomaga Tobie, nie rezygnuj z niej. Niech wspiera Cię całą swoją mocą w Twoich postanowieniach.