Karboksyterapia jest to zabieg charakteryzujący się dużą efektywnością, poprawia on wygląd skóry, zwalcza cellulit. Oprócz tego poprawia on napięcie ciała, przyczynia się do zmniejszenia wyglądu rozstępów a także niweluje cienie znajdujące się pod oczami. Jest to bardzo wszechstronny zabieg, który przynosi wiele korzyści dla skóry i ciała. Warto jednak zauważyć, iż zabieg ten dostosowywany jest do określonego problemu skórnego i na jego podstawie ustala się indywidualnie ilość zabiegów. Najczęściej jednak, efekty zabiegowe utrzymują się około 6-8 miesięcy.
Garść informacji o karboksyterapii
W celu zachowania jak najlepszych efektów, zaleca się korzystanie z zabiegów przypominających i utrwalających. Najczęściej wykonuje się je raz do roku. Natomiast w przypadku usuwania różnego rodzaju blizn oraz rozstępów, efekt utrzymuje się już na stałe i co ważne, nie wymaga on wówczas wykonywania przypominających zabiegów. Istotny jest fakt, że końcowa skuteczność pozabiegowa jest uwarunkowana predyspozycjami pacjenta oraz jego właściwościami regeneracyjnymi.
Karboksyterapia sposobem na uzyskanie młodszego wyglądu skóry
Karboksyterapia polega w praktyce na wprowadzaniu w odpowiednim stężeniu dwutlenku węgla do określonych partii skóry. Jest to zawsze wykonywane za pomocą specjalistycznego urządzenia. W efekcie, zwiększa się przepływ krwi w miejscu zabiegowym, następuje szybsza regeneracja tkanek. Tym samym miejsce zabiegowe staje się bardziej dotlenione oraz odżywione. Poprawia się naturalny koloryt skóry oraz jej napięcie, dzięki czemu owal twarzy ładniej się prezentuje.
Karboksyterapia a zwiększona produkcja kolagenu
Mikrokrążenie spowodowane zabiegiem stymuluje odnowę i regenerację komórek ciała. W ten sposób można zredukować obrzęki i opuchnięcia, gdyż usprawniona jest cyrkulacja chłonki. Skóra dzięki takim zabiegom stymulowana jest do produkcji kolagenu, który wpływa znacząco na ładniejszy koloryt skóry i na jej ogólny wygląd. Skóra staje się bardziej sprężysta, grubsza i wygląda zdecydowanie młodziej.
Zalecenia do zabiegu
Wspomniany powyżej zabieg karboksyterapii można wykonać między innymi w przypadku problemów z łojotokiem, przesuszoną skórą głowy, wypadającymi włosami, zmarszczkami, cellulitem. Zabieg ten wzmacnia cebulki włosów, pobudza syntezę kolagenu w skórze, stymuluje regenerację tkanek, może przyczyniać się do efektywnej redukcji tkanki tłuszczowej. Sam zabieg nie jest zbyt bolesny, nakłucia robione są cienką igłą. Siłę bólu można porównać do ukąszenia przez komara.