ręcznik z bawełny egipskiej

Być może często można usłyszeć o tym, że ktoś zdecydował się na ręcznik z bawełny egipskiej. Wiele osób może powiedzieć, że to propozycja, jakich wiele, ale nic bardziej mylnego. Bawełna egipska to gwarancja wysokiej jakości.

Zbierana ręcznie

Zacznijmy od tego, że bawełnę egipską zbiera się ręcznie. Fakt ten ma przełożenie na trwałość. Nie można też zapomnieć o wysokiej zdolności absorpcyjnej. Zdolność ta pozwala uzyskać tkaniny mające głębokie, intensywne i odporne na spieranie kolory. Ręcznik z bawełny egipskiej świetnie chłonie wodę.

Można też powiedzieć, że żadna inna bawełna nie jest równie miękka i przyjemna w dotyku. Jednocześnie nie musimy narzekać na wytrzymałość. Nawet w przypadku intensywnego użytkowania. Poza tym ręcznik z bawełny egipskiej zimą świetnie ogrzewa, natomiast latem przepuszcza powietrze.

Obawy dotyczące alergii i cen

Nie ma co ukrywać, że w obecnych czasach często mamy okazję usłyszeć o różnego rodzaju alergiach. Alergie mogą znacząco uprzykrzyć życie, aczkolwiek w kontekście ręcznika z bawełny egipskiej nie ma to żadnego znaczenia. Bawełna egipska nie uczula.

Jeżeli kogoś interesują ceny, nie pozostaje nic innego jak po prostu przejrzenie dostępnych propozycji. Wobec wszechobecnej inflacji na pewno jednak nie należy nastawiać się niskie ceny. Z drugiej strony nie możemy zapomnieć o tym, co w tym wszystkim jest najistotniejsze. Na koniec zawsze chodzi o szeroko rozumianą jakość. Co z tanich propozycji, które są jednym wielkim rozczarowaniem.

Gęstość i liczba splotów

Podczas poszukiwań ręczników (nie chodzi w tym momencie wyłącznie o te wykonane z bawełny egipskiej) możemy zetknąć się ze stwierdzeniami dotyczącymi gęstości i liczby splotów. Czy wszyscy wiedzą, co te stwierdzenia oznaczają? Jak należy interpretować podawane informacje?

Gęstość splotu to wyrażenie odnoszące się do liczby splotów mieszczących się w calu kwadratowym tkaniny. Im więcej splotów, tym tkanina jest lepszej jakości. Liczbę splotów możemy sprowadzić do swego rodzaju wskaźnika jakości, choć jest to pewne uogólnienie. W końcu trzeba też pamiętać o jakości włókna i długości. Jeśli kogoś interesują luksusowe tkaniny o gęstym splocie, konieczne są przędza o długich i mocnych włóknach. Nie ma innej możliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here