urodzinowe świeczki

O ile nie są to okrągłe, szczególne urodziny, imprezy z tej okazji najczęściej urządzamy we własnym domu. Zapraszamy kilka lub kilkanaście osób i samodzielnie organizujemy wystrój, przekąski i atrakcje. No właśnie, ale co zrobić, aby ten wieczór był absolutnie niezapomniany? Kluczowe jest dobre jedzenie, a może efektowne urodzinowe świeczki? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

Główny motyw imprezy

Zanim kupisz urodzinowe świeczki, pomyśl o motywie przewodnim imprezy. Urodzinowe party może zostać urządzone w klimacie lat 80 lub boho. Może też nawiązywać do filmów Quentina Tarantino albo nie mieć żadnego konkretnego tematu. Niewątpliwie jednak używanie tego samego motywu w dekoracjach, potrawach i atrakcjach sprawia, że impreza ma spójny charakter i dzięki temu będziemy ją dobrze pamiętać w przyszłości. Oczywiście nie musisz od razu przebierać swoich gości w tematyczne stroje. Nie zaszkodzi jednak wpleść ten motyw we wszystkie elementy imprezy. Może się pojawić w wystroju wnętrza, na torcie urodzinowym. Swoim gościom możesz też zaproponować zabawy, nawiązujące do tego, głównego tematu.

Wystrój – klasycznie czy oryginalnie?

Wiele osób nie przywiązuje szczególnej wagi do wystroju. Najczęściej po prostu sprzątamy mieszkanie, wyciągamy specjalne poduszki na kanapę albo oryginalne dodatki. Jeżeli jednak zdecydujemy się na konkretny motyw imprezy, nie zaszkodzi dodać kilka tematycznych elementów. Można na przykład powiesić drobne ozdoby na karniszach albo rozrzucić je na stole, pomiędzy talerzami z przekąskami. Goście mogą otrzymać specjalne plakietki, które przyczepią sobie do ubrań albo wyjątkowe kapelusze, które założą na głowę. W zależności od motywu nie zaszkodzi dorzucić też trochę świeżych kwiatów albo stworzyć nastrojową przestrzeń dzięki użyciu lampionów i świec. Należy jednak pamiętać, że to urodzinowe świeczki na torcie są najważniejsze i nie można ich przytłoczyć.

Co z tym tortem?

No i oczywiście pozostaje jeszcze tort. To absolutny gwóźdź programu, dlatego musi wyglądać zjawiskowo. Warto przejrzeć wcześniej oferty cukierni, popróbować ich wypieków, a potem wybrać wersję, która najbardziej nam odpowiada. Tort urodzinowy musi mieć oczywiście odpowiednią wielkość, aby każdy uczestnik imprezy mógł go spróbować. Na torcie muszą tez znaleźć się tematyczne urodzinowe świeczki, które przypomną o liczbie lat, którą właśnie osiągnął bohater wieczoru. Nie ma bowiem imprezy urodzinowej bez tradycyjnego życzenia i dmuchania świeczek. Po zaserwowaniu tortu będzie też dobry moment na oficjalne otwieranie prezentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here