obuwie letnie dla dzieci

Sandały, klapki i japonki dziecięce, są bardzo popularnym rodzajem butów letnich. Dzieci bardzo chętnie korzystają z takiego obuwia na co dzień, podczas upalnych dni. Odpowiednie buty dziecięce na lato powinny być przewiewne, wygodne, elastyczne i lekkie. Stopa w nich powinna się właściwie rozwijać, a dziecko powinno czuć się komfortowo.

Rodzaje butów letnich dla dzieci

Sandały, jest to idealny rodzaj obuwia letniego na upalne dni. Chcąc kupić swojemu dziecku sandały, powinniśmy wybierać takie, które mają zabudowaną pięte. Stopa malucha obowiązkowo musi być przez but utrzymywana w prawidłowej pozycji. Jeżeli nie będzie stopy dziecka ulegną zniekształceniu.

Sandały powinny być dobrze wyprofilowane, aby znakomicie chroniły stopy. Wtedy dzieci mogą w nich nie tylko swobodnie spacerować, ale również biegać i skakać. Przód sandałów nie musi być zabudowany, jednak to na co powinniśmy zwrócić uwagę to to, żeby sandały nie miały zbyt luźnych pasków z przodu.

Sandały, klapki i japonki dziecięce

Podeszwa tego typu butów powinna być elastyczna, powinna posiadać odpowiednie wyprofilowanie i grubość, tak żeby amortyzowała stopę dziecka

Buty sportowe, gdy chcemy wybrać się z dzieckiem na wyprawę do lasu, są idealnym rozwiązaniem. Noga w takim bucie jest bardzo stabilna. Buty sportowe również powinny mieć sztywny zapiętek, elastyczną podeszwę oraz prawidłowe wyprofilowanie.

Przednia część buta powinna mieć odpowiednią ilość wolnego miejsca. Po to by paluszki dziecka mogły się swobodnie poruszać. Aby but był zdrowy dla stopy, nie musi być wysoki, aż za kostkę. Wystarczy, że pięta jest usztywniona odpowiednio, co gwarantuje jej prawidłowe ustawienie.

Klapki, sprawdzają się świetnie na plaży oraz do spędzania czasu w ogródku. Podczas chodzenia w klapkach, dziecko nieświadomie ćwiczy swoje stopy. Podczas chodu, żeby stopy utrzymały klapki są zmuszone do wysiłku. Głównie pracują wtedy mięśnie krótkie stóp.

Na rynku dostępne są również klapki typu Crocs. Swoim wyglądem przypominają chodaki, jednak są zdecydowanie lżejsze, bo są wykonane z zupełnie innego materiału. Dodatkowo posiadają wkładkę ortopedyczną i pasek z tyłu buta, co zapewnia odpowiednie trzymanie stopie.

Przeczytaj też: http://www.nagrodobiorcy.pl/polbuty-dzieciece-jak-wybrac-odpowiednie-dla-swojej-pociechy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here