Korekcja odstających uszu – nowoczesne metody działań

0
1171

Uszy to element twarzy, który służy przede wszystkim odbieraniu sygnałów dźwiękowych pochodzących z zewnątrz. Dla wielu jednak, jest to również część ciała, która w znacznym stopniu wpływa na wygląd i estetykę. Wśród społeczeństwa można wyróżnić ludzi, którzy posiadają małe, zgrabne, foremne uszy. Jednakże istnieje wiele osób, które nie są zadowolone z ich kształtu czy rozmiaru. Co zrobić, gdy masz odstające uszy? Jak poradzić sobie ze wstydliwym problemem? Jakie zabiegi skutecznie korygują wygląd tego organu?

Korekcja odstających uszu to popularny zabieg wykonywany niemalże w każdym gabinecie medycyny estetycznej. Jest on również jedną z głównych propozycji salonu piękności wrosinski.pl. Jak wygląda zabieg Na czym polega? Jakie znane są techniki działań? Jakich można spodziewać się efektów terapii?

Odstające uszy bywają powodem niezadowolenia, wielkich kompleksów czy braku samoakceptacji. Taki stan jest również powodem do wykonania odpowiednio dobranego zabiegu, który skutecznie zmienia ułożenie lub wielkość małżowiny. W zależności od dobranej techniki, można spodziewać się różnych efektów oraz skutków ubocznych wszelkich działań. Popularne metody, wykonywane za pomocą skalpela pozostawiają po sobie nieładne blizny, a także mogą wywołać różnego rodzaju zakażenia. Dlatego też, salony medycyny estetycznej, dążą do wykonywania terapii w sposób bezinwazyjny, bezbolesny oraz z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Klinika Wrosiński oferuje swoim klientom najnowocześniejsze rozwiązania, wśród których znajduje się korekcja uszu nićmi Aptos. Na czym polega wspomniana terapia? Komu jest dedykowana? Jak należy przygotować się do zabiegu?

Zabieg korekcji odstających uszu

Zabieg polecany jest osobom aktywnym zawodowe, a także dzieciom i młodzieży. Działania wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, co daje pewność, że jest bezbolesny. Rekonwalescencja po terapii jest krótka, a efektem są przyległe, piękne uszy bez blizn i szwów. Sam zabieg polega na nacięciu tylnej części małżowiny i usunięciu nadmiaru skóry, która powoduje odstawanie uszu. Końcowym etapem jest założenie specjalnych szwów modelujących kształt organu. Szwy te zdejmuje się w siódmej dobie po zabiegu, a one same nie pozostawiają widocznych śladów operacji.

Po zabiegu pacjent pozostaje w opatrunku, który zdejmowany jest już po dwóch dniach. Korekcja odstających uszu nigdy nie była taka prosta. Wykonując tego rodzaju działania, warto również wspomnieć o modelowaniu płatków usznych, które mogą posiadać różnorakie wady spowodowane noszeniem kolczyków czy nieprawidłowym gojeniem się dziurek kosmetycznych.

Aby efekty obu zabiegów były trwałe oraz nie przyniosły żadnych negatywnych skutków ubocznych należy po terapii:

– nosić zalecana opaskę uciskową – przez okres około 3 tygodni, a następnie zakładać ją wyłącznie na noc – przez kolejne 21 dni,
– unikać kąpieli w basenie, przebywania w saunie czy solarium,
– unikanie sportów kontaktowych – przez okres 6-8 tygodni,
– odpoczynek bezpośrednio po zabiegu – chwilowa, ok. 3 dni rezygnacji z pracy zawodowej,
– wiele innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here