Jak zadbać o suplementację kota

Zdrowy, szczęśliwy i pełen energii kot musi mieć codzienną dietę bogatą w niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania składniki odżywcze. Jeżeli z jakiegoś powodu dieta jest uboga o witaminy czy minerały, należy sięgnąć po specjalistyczną suplementację dla kota.

Czy warto suplementować dietę kota?

Koty podobnie jak ich opiekunowie potrzebują wszystkich niezbędnych składników odżywczych w codziennej diecie, aby mogły być zdrowe i szczęśliwie. Warto pamiętać jednak o tym, że zadaniem witamin i suplementów diety jest uzupełnienie codziennych posiłków o wartościowe składniki, a nie całkowite zastąpienie przygotowywania odpowiednio zbilansowanych posiłków.

Aby suplementacja diety w przypadku kota przyniosła oczekiwane rezultaty, musi być nie tylko odpowiednio dobrana względem potrzeb zwierzęcia, ale również regularnie stosowana. Dlatego zawsze, gdy właściciel zauważyć u swojego pupila syndromy niedoboru pewnych składników, powinien ten stan rzeczy skonsultować z lekarzem weterynarii.

Jakie objawy powinny być niepokojące, gdyż mogą świadczyć o niedoborze witamin i składników odżywczych w organizmie? To przede wszystkim:

– senność i ospałość,
– problemy z wypróżnieniem (zaparcia, biegunki),
– wymioty,
– wzdęcia,
– kaszel,
– spadek masy ciała,
– brak apetytu.

Wszystkie wątpliwości dotyczące stanu zdrowia, kota zawsze powinny być skonsultowane z lekarzem weterynarii.

Jakie suplementy dla kota warto wybrać?

Jakie preparaty dla kota warto wybrać? Weterynarze często polecają stosowanie środków odkłaczajacych, które pozwalają na pozbycie się z organizmu zwierzęcia kul włosowych. Jak wiadomo, koty podczas swojej codziennej pielęgnacji zlizują swoimi szorstkimi językami martwą sierść, która dostaje się do ich przewodu pokarmowego, powodując nieprzyjemne dolegliwości. Takie środki często mają bardzo wygodną do podania zwierzęciu formę pasty lub przysmaku.

W przypadku problemów jelitowych u kota należy sięgać po probiotyki. Najczęściej środki te należy stosować przy biegunkach, zaburzeniu mikroflory, zapalenia jelit, przy antybiotykoterapii czy zmianie diety. Probiotyki dla kotów mają formę pasty i proszku, można dodać je do wody lub karmy, więc kot nie będzie miał problemów z ich przyjęciem.

W wielu przypadkach doskonałym uzupełnieniem codziennej diety będą multiwitaminy w formie pasty lub tabletek, które pozwolą na uzupełnienie codziennej diety kota niezbędnymi dla jego prawidłowego rozwoju składnikami odżywczymi. Dla kotów mających problemy z poruszaniem się polecane są suplementu diety na stawy, których głównym składnikiem jest chondroityna, substancja która zapewnia wzrost tkanki chrzęstnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here