nordic walking

Jest to stosunkowo nowa dyscyplina sportu, przynajmniej jeżeli chodzi o nasz kraj. Coraz więcej osób przekonuje się jednak do trenowania takiej dyscypliny. Przede wszystkim są to osoby, które nie zajmują się zawodowo sportem, ani z ogólną aktywnością fizyczna. Polega ona na usystematyzowanie marszu z użyciem dwóch kijków którymi podpieramy się podczas chodzenia. Czym dokładnie zajmuje się instruktor nordic walking? Pora do czego taki instruktor jest potrzebny? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/czym-zajmuje-sie-instruktor-nordic-walking-jak-wyglada-praca-instruktora-nordic-walking/

Do czego instruktor nordic walking jest potrzebny?

Jest to osoba, dzięki której sport mogą uprawiać nawet osoby starsze. Osoby nie uprawiające sportu, w dużej mierze decydują się na takie rozwiązanie. Jedyne co wystarczy mieć to niedrogi kijki i odrobinę motywacji do podjęcia wysiłku fizycznego. Specjaliści przekonują, że musisz używać odpowiednio przygotowanych kijków. Te narciarskie oraz trekkingowe mają inne zastosowanie. Same technika marszu powinna być nieco inna. Istniały specjalne kursy i podręczniki, lecz jedynie oko dobrego instruktora nordic walking pomoże nam wyeliminować szkodliwe dla nas błędy. Dodatkowo taka osoba będzie naszą motywacją do działania.

W jaki sposób wyglądają zajęcia nordic walking

Dokładny przebieg takich zajęć zależy od miejsca, w którym pracujemy oraz od grupy, którą mamy pod opieką. Muszą być one dostosowane do wieku, płci oraz kondycji fizycznej wszystkich uczestników. Na początku Musimy przeprowadzić krótki wywiad z każdym z nich. Na jego podstawie dokonujemy oceny, czy lepiej, aby zajęcia miały charakter relaksacyjny, rehabilitacyjny czy typowo sportowy. Możemy pozwolić sobie również na ten wyczynowy, jeżeli sprawność fizyczna naszej grupy jest na wysokim poziomie. Na początku należy jednak zawsze zaczynać od rozgrzewki, ponieważ jest to podstawa, aby rozgrzać stawy oraz szczególne partie mięśni. Na takim etapie używa się również kijków. Następnie przeprowadzany jest trening właściwy. Jego forma oraz intensywność uzależniona jest od indywidualności grupy. Ważne jednak, aby prowadzić do finału, który ma być relaksujący oraz uspokajający.

Zobacz też: http://www.nagrodobiorcy.pl/w-jaki-sposob-zostac-diagnosta-laboratoryjnym/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here