Co na odchudzanie?

W ostatnim czasie daje się zauważyć rosnące zainteresowanie zdrowym odżywianiem. Stało się ono modne wśród większej części społeczeństwa. Mnóstwo osób już zmieniło nawyki żywieniowe, co tylko wyszło im na korzyść. I chociaż, jeszcze kilka lat temu, dieta kojarzyła się tylko z odchudzaniem, obecnie jest całkiem inaczej. W internecie i książkach szukamy przepisów na zdrowe potrawy oraz informacji o produktach, które warto wprowadzić do swojej diety. Stosujemy ją, gdy chcemy poprawić swoją odporność, ale także aby wspomóc leczenie.

Moda na młody jęczmień

Wśród wielu popularnych ostatnio składników odżywczych na czoło wysuwa się zielony jęczmień. Zyskał on duże uznanie ze względu na swoje właściwości zdrowotne, a jest ich wiele. Regularne spożywanie tej rośliny wpływa przede wszystkim na poprawę kondycji zdrowotnej organizmu, oczyszcza go z toksyn, odkwasza, odchudza oraz spowalnia proces starzenia.
Wprawdzie roślina ta znana była już w VII wieku p.n.e., ale dopiero ostatnio stała się tak bardzo popularna.
Młode łodyżki jęczmienia ścina się, myje, potem wyciska się z nich sok i odparowuje wodę. Tak przygotowany, w postaci sproszkowanej albo w formie sprasowanej, trafia do sklepów zielarskich czy internetowych i do aptek.

Młody jęczmień – bogaty skład

Nie bez powodu młody jęczmień cieszy się taką sławą. Zawiera bowiem mnóstwo witamin z grupy B, a więc B1, B2, B3, B6, B12, biotyna, cholina, kwas pantotenowy i kwas foliowy, ale również witaminy C i E oraz beta-karoten. Ponadto stanowi doskonałe źródło wapnia, żelaza, cynku, krzemu, potasu i magnezu. Zawiera ponad 20 enzymów, chlorofil i naturalne hormony.

Zielony jęczmień właściwości

Młody jęczmień ma silne właściwości przeciwzapalne, przeciwwirusowe i przeciwnowotworowe. Wspomaga leczenie różnego rodzaju stanów zapalnych, zmniejsza bóle stawów i żołądka, wspomaga leczenie wszelkich owrzodzeń i trądziku. Wspaniale odkwasza organizm przywracając równowagę kwasowo-zasadową.

Duża zawartość rozpuszczalnego błonnika pokarmowego w zielonym jęczmieniu sprawia, że przyspieszony zostaje metabolizm tłuszczu w organizmie. Jest to bardzo dobra wiadomość dla osób odchudzających się. Za przyczyną błonnika spada również poziom cholesterolu we krwi i poprawia się stan układu pokarmowego. Warto też wiedzieć, że spożywanie zielonego jęczmienia, minimalizuje ryzyko nowotworu jelita grubego, który jest coraz groźniejszą chorobą współczesnych czasów.

Młody jęczmień stosowany jest również z powodzeniem w leczeniu chorób serca, cukrzycy czy nadciśnienia tętniczego, a co więcej wspomaga walkę z bezsennością. Wspaniale oczyszcza organizm z toksyn, przeciwdziała zapaleniom i owrzodzeniom błony śluzowej żołądka i jelit, a nawet bólom gardła, próchnicy czy chorobom dziąseł.

Ma działanie regeneracyjne na wszystkie tkanki, także krwiotwórcze, odmładza cały organizm. Dzięki zawartemu w jęczmieniu chlorofilowi doskonale chroni przed promieniowaniem chorobotwórczym, pobudza do pracy wątrobę.

Zielony jęczmień na odchudzanie

Młody jęczmień zyskał największą popularność, dzięki swoim właściwościom odchudzającym, które zawdzięcza zawartości dużej ilości błonnika. Zjedzenie sproszkowanego jęczmienia daje uczucie sytości, które jest bardzo istotne w przypadku osób z otyłością. Ponadto wzmożona zostaje perystaltyka jelit, dzięki czemu znikają problemy z zaparciami. Toksyny i zanieczyszczenia są usuwane z organizmu, a składniki odżywcze szybciej wchłaniane. Dodatkowo organizm zostaje wzbogacony o mnóstwo witamin, minerałów i białka. Zaś przywrócona równowaga kwasowo-zasadowa sprzyja utracie wagi.

Jak stosować zielony jęczmień?

Najczęściej rozpuszcza się go w letniej wodzie i wypija w takiej postaci dwa razy dziennie przed posiłkami. Ale równie dobrze można go dosypywać do zup, sosów czy jogurtów. Niektórzy dodają go do soków lub koktajli owocowych.
Osoby, którym nie odpowiada smak rozpuszczonego w wodzie jęczmienia, mogą zażywać go w postaci tabletek lub kapsułek. Warto jednak pamiętać, aby zażywać je zgodnie z instrukcją podaną w ulotce.

Na koniec warto dodać, że zielony jęczmień powinien być spożywany przez wegetarian ze względu na zawartość witaminy B12, której im zazwyczaj brakuje. Działanie młodego jęczmienia jest wszechstronne i trudno je porównać z jakąkolwiek inną substancją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here