trwały związek
fot. Pixabay.com

Każdy z nas marzy o szczęśliwym i trwałym związku. Tymczasem rzeczywistość ciągle nas rozczarowuje. Tajemnica trwałego związku polega jednak na tym, że musimy nad nim nieustannie pracować, aby nasza relacja z partnerem nie usychała, ale stale rozwijała się i stawała się coraz lepsza. 

Przeczytaj też: http://www.przejrzystapolska.pl/jak-budowac-trwaly-zwiazek/

Podstawy trwałego związku

Jeśli chcemy założyć trwały związek, przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę to, jakie mamy oczekiwania wobec partnera, a także to jak współgrają ze sobą nasze cechy charakteru. Z jedną osobą łapiemy kontakt od razu, z inną nie potrafimy się swobodnie porozumiewać. Nic więc dziwnego, że skoro w codziennych relacjach mamy takie trudności, tym bardziej dużą wagę powinniśmy przywiązać do właściwego dopasowania z naszym wybrankiem lub wybranką. Dobrze więc mieć wspólne zainteresowania, ale również warto umieć szukać kompromisów oraz wykazywać się wobec siebie wyrozumiałością i otwartością.

Podstawą trwałego związku jest z pewnością zaufanie. Potrzeba sporo czasu, aby przekonać się, czy partner, którego wybieramy jest godny zaufania. Poczucie bezpieczeństwa oraz umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach w życiu to kolejne dwa filary, na jakich warto budować naszą relację. Podstawą każdego związku jest więc rozmowa i wspólne wypracowywanie nie tylko kompromisów, ale także zasad, o które związek powinien się opierać, aby faktycznie był stabilny i trwały.

Rozmowa kluczem do sukcesu

Na początku jesteśmy zauroczeni naszym partnerem lub partnerką. Jest dla nas ideałem, który nie posiada żadnych wad. Tak ją widzimy – niemal przez różowe okulary. Problemy codzienności dla nas wówczas nie istnieją. Jednak zauroczenie jest tylko etapem, który szybko przemija. A gdy już przeminie, spadają nam klapki z oczu i zaczynamy w końcu dostrzegać również wady naszego partnera. Dobrze przechodzić przez ten etap wspólnie, a nie przeciwko sobie. Jak więc to zrobić? Przede wszystkim rozmową. Rozmowa jest podstawą każdej relacji, a szczególnie tej partnerskiej. Wiele par jednak szybko o tym zapomina, zamieniając spokojne rozmawianie na dramatyczne kłótnie. Tymczasem odpowiednie nastawienie i nakierowanie siebie wzajemnie na prowadzenie dialogu jest podstawą sukcesu w związku.

Rozmawiać powinniśmy nie tylko o tym, co nas dzieli i nie tylko na tym się skupiać. Istotne jest również to, co nas łączy. Nasze wspólne zainteresowania, pasje czy hobby to również idealne tematy do rozmowy. Ważne po prostu jest to, aby codziennego rozmawiania ze sobą o wszystkim i o niczym po prostu nie zaniedbywać.

Zobacz też: http://www.nagrodobiorcy.pl/jaki-model-samochodu-wybrac-dla-poczatkujacego-kierowcy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here