Podstawowe błędy podczas odchudzania.

Wiele kobiet (i coraz więcej mężczyzn) pragnie schudnąć. Niektórzy aż tak mocno potrafią się zafiksować na punkcie odchudzania, że nie liczy się dla nich nic innego. Gdyby mogli, nie jedliby nic. Ale nie mogą. Organizm bardzo skutecznie dopomina się o to, co bezsprzecznie mu się należy.

Skuteczne odchudzanie forum – oto kolejna propozycja dla naiwnych. Wiele osób chce szybkich efektów. O tak już zaraz. Tu i teraz ma być! Tyle się wycierpiałem, wycierpiałam; namęczyłem/namęczyłam, że mam już tego wszystkiego serdecznie dość. Nie będę już dłużej czekał/czekała. Efekty mają być tu i teraz i to zaraz! Już! Oto jest właśnie myślenie większości z nas. Ludzie nie potrafią odmawiać sobie drobnych przyjemności i to nas gubi. Nie potrafimy odraczać gratyfikacji, cierpliwie, sumiennie pracować, tylko już zaraz chcemy efektów. Gdyby nasze nawyki były inne, bylibyśmy cierpliwi i nie spodziewalibyśmy się natychmiastowych efektów już zaraz, nasze życie byłoby lepsze. Gdybyśmy potrafili czekać i nie oczekiwać wszystkiego natychmiast ot tak już zaraz ma być i koniec. Skuteczne odchudzanie forum proponuje różne sposoby na szybkie, proste i bezbolesne zrzucenie zbędnych kilogramów. Ale czy ono na prawdę jest takie szybkie, proste i bezbolesne? Czy rzeczywiście te wszystkie tak zwane diety cud są obojętne dla naszego zdrowia? Na pewno nam nie zaszkodzą? Nie byłabym tego taka pewna… .

Po pierwsze, głodzenie się wyniszcza organizm. Te wszystkie diety tysiąc kalorii można o podłogę zbić. One tylko osłabiają nasz organizm. Co prawda tracimy kilogramy, jednak znacznie więcej kilogramów tracimy z wyniku utraty tkanki mięśniowej niż tłuszczowej. Ponieważ tkanka mięśniowa więcej waży od tkanki tłuszczowej. Poza tym taka dieta skrajnie niskokaloryczna doprowadza do przeróżnych niedoborów, które są dla nas bardzo niebezpieczne. Znaczne niedobory potasu mogą wywołać groźne arytmie, które mogą doprowadzić nas do śmierci. Niedobory potasu i wapnia prowadzą do drżenia mięśni, przykurczów i innych problemów neurologicznych. Przez niedobór odpowiedniej ilości energii (wyrażonej w kilodżulach lub kilokaloriach) ciągle jesteśmy zmęczeni, zaspani, nie mamy na nic siły. Za to mamy ciągle pogorszony lub wręcz zły nastrój, chroniczne bóle głowy. Jesteśmy po prostu ciągle smutni i mamy o wszystko do wszystkich pretensje. Czy taka gra jest warta świeczki? Odpowiedzcie sobie sami na to pytanie. Diety tłuszczowa, paleo, Dukana to są wszystko bzdury i naciągactwo.

Skuteczne odchudzanie to wyłącznie zdrowe odchudzanie, które polega na jedzeniu odpowiedniej ilości pokarmów, które dają odpowiednie do wieku i płci danej osoby zapotrzebowanie energetyczne. Ponadto pokarmy te muszą być bogate w mikroelementy, makroelementy oraz aminokwasy egzogenne takie jak na przykład fenyloalanina, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju każdego z nas. Poza tym aby schudnąć niezbędna jest aktywność fizyczna. Inaczej się nie da. Aby pozbyć się zbędnych kilogramów należy jak najwięcej się ruszać, spacerować, ćwiczyć, jeździć na rowerze… . Przecież zapewne doskonale wiecie, że nic nigdy nie zrobi się samo. Można być więc pewnym, że zbędne kilogramy również same się nie spalą. Jedyną możliwością pozbycia się ich jest nasza ciężka praca, na którą składają się przestrzeganie diety i aktywność fizyczna. Pisząc aktywność fizyczna mam na myśli ruch dostosowany do wydolności i możliwości każdej jednostki, czyli dla każdego będzie inaczej, ponieważ na przykład dla jednej osoby przebiegnięcie pięciokilometrowej trasy nie będzie żadnym problemem, a już dla kogoś innego, na przykład osoby z niewydolnością serca lub totalnie nie przyzwyczajoną do tak dużego wysiłku fizycznego, będzie problemem. Dlatego tak ważny jest zdrowy rozsądek i podchodzenie do wszystkiego z umiarem. Nie można się głodzić, nic nie jeść i wyniszczać własnego organizmu jak również nie można zapominać o aktywności fizycznej. Jednak nie wolno zapominać, że z ową aktywnością fizyczną nie wolno przesadzać.

Skuteczne odchudzanie forum. Do niektórych porad podchodźmy z dystansem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here