Jak zaplanować weekend w Warszawie?

Polska stolica to miejsce, w którym krzyżują się kultury. Można tu zobaczyć nowoczesne metro, którego stacja wychodzi tuż przy zabytkach. W niektórych miejscach wciąż można zobaczyć niechlubne ślady wojny… a obok nich pną się w niebo szklane wieżowce. Co warto zobaczyć mając do dyspozycji dwa dni w Warszawie?

Podróże nie muszą być duże – Warszawa na weekend

Niektórzy uważają, że w naszym kraju nie ma nic ciekawego do zobaczenia. Jeśli zwiedzać to Bangladesz, a nie Warszawę. Nic w tym bardziej mylnego. My też mamy się czym pochwalić. Warto jednak dobrze rozplanować czas jaki jest do dyspozycji, tak by nie zmarnować ani jednej cennej minuty.

Praga

Praga wcale nie leży w Czechach. To znaczy warszawska Praga nie leży w Czechach. Ta dzielnica ma swój klimat. Możesz zobaczyć tu odrobinę folkloru i starych zwyczajów. W tym miejscu czas jakby się zatrzymał. Obok miasto tętni życiem, a na Pradze wciąż można zobaczyć uliczne kapliczki przy których ktoś zapala świeczki.

Ogrody Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego (BUW)

Składają się z dwóch części. Jedna to staw i rzeźby. Druga to widok na panoramę miasta oraz szata roślinna, która wprawia w zachwyt. Można tu też przejść się po malowniczych mostkach. To doskonałe miejsce dla zakochanych, a co jeszcze ważniejsze – wstęp do ogrodów jest bezpłatny.

Starówka

W Warszawie trzeba koniecznie iść na Starówkę. Stare Miasto to wyjątkowo romantyczna okolica. To kolejne miejsce, które trzeba odwiedzić we dwoje. To właśnie tutaj można zobaczyć obiekty, które umieszcza się na pocztówkach z Warszawy. Na Starówce zobaczysz pomnik Syrenki oraz Małego Powstańca. To miejsce nie zasypia. Ono właściwie ciągle tętni życiem. Można spotkać tu turystów z całego kraju oraz zza granicy, którzy przechadzają się obok rodowitych warszawiaków. Na Starówkę koniecznie zabierz ze sobą aparat fotograficzny! Na pewno się przyda.

Łazienki Królewskie

To jedno z tych miejsc, o których każdy słyszał, ale niewielu faktycznie j odwiedziło. A szkoda. Łazienki to wyjątkowo piękne miejsce. Koniecznie trzeba zobaczyć Pałac na Wodzie oraz wszystkie uświetniające go rzeźby. To pozostałość po Polsce z czasów jej wielkości. W czasie spaceru można też cieszyć się towarzystwem swobodnie przechadzających się pawi.

Hotel z widokiem na miasto

Jeśli nie chcesz wdrapywać się na taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki to powinieneś zdecydować się na nocleg w jednym z wysokich hoteli. To właśnie z nich można podziwiać widok na panoramę miasta. Z bezpiecznej wysokości można bez przeszkód podziwiać ludzkie mrówki oraz ruch jak w Nowym Jorku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here