Dobra dieta kluczem do odchudzania!

Dzisiejszy świat bardzo się różni od tego, który był 10 lat temu. Dzisiaj życie płynie dużo szybciej, dużo więcej się dzieje, a co za tym idzie, mamy coraz mniej czasu na to, żeby zadbać o swoje zdrowie. Badania wykazują, że ponad 45% Polaków boryka się z problemem nadwagi lub otyłości. Większość z tych ludzi na pewno chcę pozbyć się zbędnych kilogramów, lecz nie wie jak się za to zabrać. Jeżeli wpiszemy w internet słowo, odchudzanie dostaniemy kilkaset tysięcy stron, większość z nich nie jest warta uwagi. Więc, co powinniśmy uczynić, jeśli nie wiemy jak zacząć. Najprostszym sposobem będzie udanie się z naszym problemem do specjalisty, który ma do czynienia z takimi problemami na co dzień. Mowa tutaj oczywiście o dietetyku. Dietetyk godziny to osoba, która najczęściej ukończyła studia wyższe z dziedziny żywienia ludzi bądź kierunek pokrewny do tego.

Czy istnieje dobra dieta na odchudzanie?

Oczywiście, że tak jednak już na wstępie trzeba zaznaczyć, że każdy z nas jest inny i jedna dieta nie będzie pasowała do dwóch osób. Dlatego dietetyk układa dieta dla każdego klienta indywidualnie.

Co powinna zawierać dobra dieta na odchudzanie?

Przede wszystkim powinna być pozbawiona śmieciowego jedzenia, czyli takiego jak fast foody. Każdy z nas nie zna i wie, że są niezdrowe, jednak średnio raz na tydzień je spożywa. Teraz postaram się wymienić kilka zasad, jakie posiada dobra dieta na odchudzanie, mając na uwadze zasady zdrowego odżywiania się. Pierwsza, a zarazem Jedną z najważniejszych zasad dobre diety na odchudzanie jest spożywanie odpowiednio dużej ilości warzyw i owoców każdego dnia. O ile owoce możemy spożywać na surowo, pewnie wszystkie warzywa do tego się nadają, dlatego powinniśmy opracować odpowiedni sposób przygotowywania warzyw, taki, aby tracimy ona jak najmniej wartości odżywczych. Bardzo popularnym sposobem na przyrządzanie warzyw jest gotowanie ich na parze. Drugim bardzo ważnym filarem dobrej diety jest obecność pełnowartościowego białka. Jak dobrze wiemy białko, jest potrzebne do budowania mięśni oraz prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Dobrze ułożona dieta powinna zawierać odpowiednie ilości mięsa, jak i ryby. Kolejnym składnikiem odżywczym niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, które powinny znaleźć się w naszej diecie, są tłuszcze. Tłuszcze są niezbędne, ale trzeba pamiętać o tym, aby stosować ich odpowiednią ilość. Jeżeli będziemy spożywali za dużą ilość tłuszczu, będzie on się tam odkładał w postaci tkanki tłuszczowej a tego nie chcemy. Jednym z najlepszych źródeł tłuszcze są oleje roślinne. Pamiętajmy jednak, że w takich produktach jak majonez znajduje się bardzo dużo tłuszczu, warto wspomnieć tutaj również o sosnach. Dlatego trzeba bardzo uważać z tym, co się je. Badania wykazują, żeby dieta powinna zawierać w sobie przynajmniej dwa posiłki tygodniowo, w których występuje ryba. Ryby są źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz bardzo wielu mikroelementów, Dlatego warto przynajmniej raz spożywać, że w ciągu tygodnia. Kolejnymi produktami niezbędnymi do prawidłowej brat naszego organizmu są produkty pełnoziarniste. Produkty pełnoziarniste są bogate błonnik, który ma bardzo pozytywny wpływ na pracę jelit. Na biologii możemy dowiedzieć się, że ludzkie ciało składa się w 60% z wody, znaczy to, że jest ona nam niezbędna do życia. Badania wykazują, że Dorosły człowiek powinien wypić każdego dnia minimum 2 litry płynów. Dobra dieta na odchudzanie zabrania spożywania gotowych napojów takich jak gotowe soki oraz napoje gazowane z wysoką zawartością cukry.

Teraz postaram się podać kilka bardzo fajnych trików, które pomogą wam schudnąć w jeszcze szybszy sposób. Pierwszy z nich to picie co najmniej szklanki wody przed każdym posiłkiem. Szklanka wody zapełni nam miejsce w żołądku, które mogłoby być użyte na magazynowanie jedzenia. Kolejną bardzo ciekawą jest spożywanie jedzenia bez pośpiechu. W mózgu istnieje coś takiego jak ośrodek sytości, który uruchomiony jest poprzez rozkład złożonych cukrów na cukry proste, wtedy zaczynamy odczuwać sytość, więc jeśli będziemy jedli powoli, nasz ośrodek sytości włączy się szybciej, a co za tym idzie, zjemy mniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here