Odchudzanie na zawołanie!

Nadwaga jest przyczyną złego samopoczucia i niskiej samooceny, ale także nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie. W walce z nadprogramowymi kilogramami stosujemy przede wszystkim diety i ćwiczenia oraz różnego rodzaju zabiegi wspomagające. Warto jednak pamiętać, że podczas odchudzania kluczowe jest przyjmowanie dużej ilości płynów. Kolosalne znaczenie ma przede wszystkim rodzaj napojów. Zaleca się, aby wypić co najmniej dwa litry wody dziennie. Jednak picie samej wody jest monotonne i warto uzupełnić je o inne płyny. Co pić będąc na diecie? Każdy wie, że należy unikać słodkich, gazowanych napojów oraz alkoholu. Należy też ograniczyć ilość wypijanej kawy oraz spożywanie cukru, w razie potrzeby używając naturalnych słodzików o niższym indeksie glikemicznym. Jest jednak wiele napojów, które doskonale wspomagają proces odchudzania, przyspieszając metabolizm i dostarczając organizmowi cennych substancji. Jednym z nich jest czerwona herbata.
Jaki wpływ ma czerwona herbata na odchudzanie? Ma ona wiele pozytywnych właściwości. Można wśród nich wymienić właśnie wspomaganie odchudzania, a także obniżanie poziomu cholesterolu we krwi oraz ochronę przed próchnicą, dzięki zawartości fluoru. Czerwona herbata zawiera polifenole i inne cenne związki, których jest więcej niż w tradycyjnej herbacie czarnej. Dzieje się tak, ponieważ procesy fermentacyjne zachodzą w niej znacznie krócej. Polifenole są niezwykle cenne dla naszego organizmu, ponieważ ułatwiają trawienie, przyspieszają spalanie tłuszczu, oraz obniżają poziom cholesterolu. Regulują także poziom wydzielania żółci, która jest odpowiedzialna za wchłanianie i trawienie tłuszczy przyjmowanych z pokarmem. Ma także działanie moczopędne, dzięki czemu oczyszcza organizm z toksyn i zbędnych produktów metabolizmu. To wszystko sprawia, że czerwona herbata jest idealnym sprzymierzeńcem w walce z nadprogramowymi kilogramami.
Czerwona herbata zawiera także sporo kofeiny, dzięki czemu pobudza nasz organizm i dodaje energii, dzięki której spalamy dodatkowe kalorie. Filiżanka napoju zawiera około 12 mg kofeiny. Dla porównania – kawa zawiera 60-120 mg tego związku. Jest to wartość dużo wyższa, jednak występujące w herbacie garbniki powodują, że kofeina jest przyswajana znacznie wolniej, a tym samym działa dłużej. Czerwona herbata może więc stanowić doskonały zamiennik dla kawy i pozwala zmniejszyć ilość przyjmowanej kofeiny przy podobnych efektach działania.
Jak często pić czerwoną herbatę? Czerwona herbata na odchudzanie powinna być wypijana w sporych ilościach. Zaleca się, aby wypić od 3 do nawet 6 filiżanek napoju dziennie. Najlepiej, aby wypijać ją około pół godziny po posiłku, dzięki czemu wspomoże ona w optymalny sposób proces trawienia posiłku.
Warto zaznaczyć, że czerwona herbata, oprócz wspomagania odchudzania, ma jeszcze wiele innych dobroczynnych właściwości. Poprawia pamięć, normalizuje ciśnienie krwi oraz zmniejsza ryzyko chorób nowotworowych. Dostarcza naszemu organizmowi związków mineralnych, takich jak mangan, wapń, fluor, w jej składzie znajdziemy także olejki eteryczne.
Kupując czerwoną herbatę warto wybrać produkt dobrej jakości. Na sklepowych półkach znajdziemy kilka rodzajów tego napoju – pu-erh, oolong i puszong. Wiele osób uważa, że najlepsza w smaku jest herbata pu-erh. Robiąc zakupy zwróć uwagę skąd pochodzi herbata – ta najlepsza jest produkowana głównie w południowo-wschodnich Chinach oraz na Tajwanie. Warto wiedzieć też, że czerwona herbata poddawana jest procesowi fermentacji, którego czas może być różny. Ma to wpływ na skład i walory smakowe naparu. Proces fermentacji może być bardzo krótki, inne odmiany po zakończeniu tego procesu muszą odpoczywać. Niektóre herbaty leżakują nawet 50 lat, wiąże się to z ich smakiem, ale także wysoką ceną.
Czerwona herbata na odchudzanie jest jednym z najlepszych środków wspomagających ten proces. Z tego względu warto sięgać po nią codziennie. Trzeba jednak pamiętać, że powinna być ona uzupełnieniem zbilansowanej diety, w połączeniu z którą daje niesamowite efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here