Metamorfozy

Ćwiczyć można na bardzo wiele sposobów. Nie wszyscy lubią czy też mają czas, by chodzić na siłownię. Wielu preferuje trening w domowym zaciszu. Nie wymaga on tracenia czasu na dojazdy, poza tym zwłaszcza na początkowym etapie gubienia nadmiaru kilogramów jest to często najbardziej komfortowe rozwiązanie. Nie trzeba też wiele, by ćwiczyć w domu. Jednym z najpopularniejszych rodzajów sprzętu pozostaje rowerek stacjonarny a odchudzanie dzięki niemu staje się znacznie prostsze. W przeciwieństwie do wielu innych rodzajów ćwiczeń, te wykonywane na rowerku nie wymagają pełnego skupienia. Można przykładowo oglądać w ich trakcie ulubiony serial. Jeżeli kogoś nie przekonuje jazda w miejscu, może sięgnąć po stepper lub orbitrek. Alternatywą pozostaje też zwykła mata do jogi bądź pilatesu. Ćwiczenia w domu nie muszą być nudne, dobrze je jednak urozmaicać. W przeciwnym razie łatwiej się zniechęcić do podejmowania dalszej aktywności fizycznej. Prosty sprzęt sportowy powinien pomóc w przełamaniu rutyny.

Zaletą ćwiczeń w domu jest z pewnością cena. Nawet zakup bieżni czy wspomnianego rowerka stacjonarnego wychodzi taniej w dłuższej perspektywie czasu niż wykupowanie karnetu na siłownię. Zanim jednak podejmie się decyzję o zakupie drogiego sprzętu, lepiej się upewnić, czy rzeczywiście dana forma aktywności pasuje. Najlepiej zrobić to właśnie na siłowni. Tam wszystkie mniej lub bardziej popularne sprzęty są dostępne od ręki. Łatwiej się przekonać, który przynosi najlepsze rezultaty. Przykładowo nie zawsze najlepszy jest rowerek stacjonarny a odchudzanie się nie powiedzie, jeżeli ten rodzaj ruchu nie będzie sprawiał przynajmniej niewielkiej przyjemności. Jeżeli jednak okaże się to dobrym rozwiązaniem, wówczas nic nie stoi na przeszkodzie by kupić swój własny rowerek treningowy i ćwiczyć na nim w zaciszu swojego domu. Dodatkowym atutem takiego zakupu jest możliwość ćwiczenia o każdej porze. Bez czekania w korku czy kolejce do wybranego sprzętu treningowego na siłowni. Ponadto wysiłek w domu przychodzi łatwiej ludziom z nadwagą, którzy często krępują się podejmowania go na oczach innych ludzi.

Bez znaczenia czy ćwiczy się w domu, a może jednak korzysta z siłowni. Grunt to możliwie urozmaicać sobie aktywność fizyczną i nie rezygnować jej przy pierwszej chwili zwątpienia. Te zdarzają się każdemu, warto wówczas zmotywować się do przynajmniej spokojniejszego, mniej wymagającego treningu. A jeżeli niechęć jest wyjątkowo silna, po prostu zrobić sobie kilka dni przerwy. W tym czasie większość osób zaczyna tęsknić za pozytywnymi wrażeniami, zapewnianymi przez wysiłek fizyczny. Trening po takiej przerwie sprawia zatem znacznie większą przyjemność. Ostatecznie utrzymuje się on najdłużej w życiu tych osób, które nie traktują go jako przykrego obowiązku, ale starają się skomponować go w sposób interesujący dla siebie. Nie ma natomiast dyscypliny sportowej, która pasowałaby każdemu. Niektórzy uwielbiają biegać po świeżym powietrzu, inni preferują spokojną i rozciągającą jogę. Przy okazji omawiania ulubionych form wysiłku fizycznego, warto wspomnieć o jego różnorodności. Otóż wielu skuszonych wiedzą, że rowerek stacjonarny a odchudzanie to zgrany duet skupia się wyłącznie na tego typu aktywności. Choć angażuje ona wiele kluczowych partii mięśniowych, to jednak przyda się także pewna odmiana. Skorzysta na niej ciało oraz umysł. Ludzka psychika nie przepada za monotonią. Ta ostatnia jest natomiast pierwszym krokiem ku porzuceniu aktywności fizycznej. Szczególnie narażeni są na to ćwiczący w domu, którzy szybko przyzwyczają się do powtarzania konkretnych ruchów. Nie mają wsparcia fachowego trenera, który zwróciłby ich uwagę na inne, być może ciekawsze formy ćwiczeń. Zatem jeżeli ktoś podejmuje się trudu ćwiczenia we własnych czterech kątach, powinien pamiętać o wprowadzaniu do osobistego programu treningowego jakichś nowych wyzwań. Bywa to bardzo orzeźwiające i pozwala zupełnie inaczej podejść do walki ze zbędnymi kilogramami. A sprzętów do domowego treningu nie brakuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here